- 1 Spędził na drzewie 3 dni. Pomogli strażacy i Ekopatrol (156 opinii)
- 2 Policjanci z grupy Speed złapali psa (67 opinii)
- 3 Zobacz żywą szopkę pod lasem (76 opinii)
- 4 Zygmunt jest przebiegły. I poszukiwany (210 opinii)
- 5 Wystawa szczeniąt i psów rasowych (129 opinii)
- 6 Czy zapłacimy podatek od kota w 2025 r.? (17 opinii)
Wyjątkowy dziki kot zamieszkał w gdańskim zoo. Zobacz manula stepowego
Do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego dołączył pierwszy raz w historii nowy, wyjątkowy mieszkaniec - samiec manula stepowego znanego również jako kot stepowy. Manul to rzadki i fascynujący gatunek dzikiego kota, który przyciąga uwagę zarówno naukowców, jak i miłośników zwierząt na całym świecie.
Gatunek ten pochodzi z Azji Środkowej, gdzie zamieszkuje tereny stepowe i górzyste. Jego gęsta, puchata sierść oraz charakterystyczne okrągłe uszy i krótki ogon pomagają mu przetrwać w surowych warunkach klimatycznych.
Niezdarny, ale urokliwy
Ten niezwykły kot jest znany z nieco niezdarnego, ale urokliwego zachowania, które z pewnością zdobędzie serca odwiedzających.
- Wprowadzenie manula do gdańskiego zoo jest częścią naszego programu hodowlanego. Mamy nadzieję, że obecność tego rzadkiego gatunku przyczyni się do zwiększenia zainteresowania i wsparcia działań na rzecz ochrony dzikich zwierząt - mówi Emilia Salach, dyrektor gdańskiego zoo.
Manul Manuel ma już dziewczynę. W zoo budują im nowy dom
Dołączy do niego partnerka
Obecnie manul przebywa w wolierze tymczasowej, która została specjalnie przygotowana na jego przybycie.
- W najbliższej przyszłości planujemy budowę nowej, przestronnej woliery, która zapewni manulowi i jego partnerce, która dołączy do niego za jakiś czas - jeszcze lepsze warunki bytowania - informuje gdańskie zoo.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2024-07-22 19:55
Re (2)
Jedyny przedstawiciel z kotowatych z okrągłymi źrenicami.
Fajnie że trafił do Gdańska.- 40 4
-
2024-07-23 07:57
Jak bardzo okrągłe? A lew ma za mało okrągłe?
- 1 0
-
2024-07-23 00:35
Faktycznie, nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi ;D
- 2 0
-
2024-07-23 07:59
ten kot ma "ciężki wzrok"
przy tym piękny, ale raczej bym nie pogłaskał :)
- 6 0
-
2024-07-22 22:46
Wygląda jakby widział wszystko co świat ma do zaoferowania.
- 31 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.