• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyrzucona na śmietnik kawia ma już nowy dom

Historia uratowanej - po wyrzuceniu na śmietnik - kawii domowej - znalazła szczęśliwy finał. Zwierzakowi udało się znaleźć nowy dom i troskliwą opiekunkę.Porzuciłe(a)ś kiedyś zwierzę?

Zobacz wyniki (681)
O wyrzuconej na śmietnik żywej kawii domowej pisaliśmy na początku maja. Kawia to gryzoń potocznie nazywany świnką morską.

Ktoś - komu najprawdopodobniej się znudziła - zamknął ją w foliowym worku z trocinami i odchodami, a następnie wyrzucił do kontenera na śmieci. Zwierzę przeżyło tylko dlatego, że szybko zareagował przypadkowy mężczyzna, który je znalazł. Rozerwał worek i wezwał na miejsce Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdańsku.

Od tamtej pory strażnicy szukali dla gryzonia nowego domu. Teraz pochwalili się, że udało się go znaleźć.

W nowym domu na świnkę czekają luksusy- Przez ponad dwa tygodnie szukaliśmy dla niej odpowiedzialnego opiekuna, który zapewni jej spokój i bezpieczeństwo. Udało się. Kawia domowa trafiła do pani Ani, która opiekuje się już trzema świnkami morskimi - poinformowała gdańska Straż Miejska w mediach społecznościowych.
Kawia zyskała nie tylko nowy dom, ale też "rodzeństwo". Dołączyła do trzech świnek, które pani Ania miała już pod opieką.
Kawia zyskała nie tylko nowy dom, ale też "rodzeństwo". Dołączyła do trzech świnek, które pani Ania miała już pod opieką. mat. SMG
Jak podkreślają mundurowi, w nowym domu na sympatycznego gryzonia czekają "prawdziwe luksusy": duża klatka, zabezpieczony wybieg w ogródku oraz opieka weterynaryjna.

Czytaj też:

Porzucona w lesie świnka morska- Dziękujemy serdecznie tym, którzy nie pozostali obojętni na los porzuconego zwierzątka. Nie tylko pani Annie, ale również wszystkim, którzy wyrazili chęć przyjęcia świnki pod swój dach - mówią strażnicy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

pokaz

Wyścigi konne Sopot 2022

zawody / wyścigi

III Sopocki Pokaz Koni Arabskich

pokaz, zawody / wyścigi