• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyścigi konne Sopot 2023 (4 opinie)

Wyścigi konne organizowane w Sopocie to jedyna w swoim rodzaju impreza, której wakacyjny, nadmorski charakter powoduje, że w lipcu na Hipodrom ściągają prawdziwe tłumy. Emocje są ogromne i choć gonitwy trwają bardzo krótko, to każdy widz z uwagą śledzi sytuację na torze. Czasami bowiem wystarczy sekunda, by przesądzić o zwycięstwie tego lub innego wierzchowca.

Sopockie gonitwy mają charakter płaski, co oznacza, że konie mają tu do pokonania ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielnie odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat dodatkowo w Sopocie rozgrywane są gonitwy kłusaków francuskich w sulkach.

W tym roku planowanych jest dwadzieścia siedem gonitw w ciągu czterech dni. Konie pobiegną tradycyjnie w godzinach popołudniowych, od 15.00.

Sopockie wyścigi to, jak zawsze, wydarzenie o charakterze rodzinnym. Organizatorzy również w tym roku przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród których najważniejszą jest konkurs kapeluszy. Tradycja ta, wydawałoby się, przyszła do nas z angielskich torów, szczególnie słynne są konkursy na najciekawsze nakrycie głowy w Ascot. Jednak niekoniecznie. W Sopocie wyścigi konne odbywają się od prawie stu lat, zaś na zdjęciach archiwalnych, zgodnie z ówczesną tradycją, widać morze głów w kapeluszach. Jest to więc także ukłon w stronę historii. W tym roku na konkurs kapeluszy zapraszamy w sobotę, 15 lipca.

Opinie (4)

 • W sobotę konkurs kapeluszy

  • 0 1

 • tak tak (1)

  27 gonitw w ciagu 4 dni od 15 do 16 lipca

  IAHHA

  • 0 1

  • Wyścigi były też przez 2 dni w ubiegłym tygodniu

   • 0 0

 • Organizacja

  Co roku coraz gorzej.
  1.Brak reklam o wyścigach z wyprzedzeniem ( Gdańsk, Gdynia) dlatego małe zainteresowanie ( małe bo były lata kiedy było do kilkunastu tysięcy)
  2.Kucyki do jazdy dla dzieci - raz są, innym razem ich brak
  3.Jeśli już wprowadzono bilety to brak informacji o biletach ulgowych ( dopiero przy pytaniu w kasie otrzymujemy np. , że emeryci maja darmowe wejście
  4. Niskie nagrody w gonitwach, dlatego startują konie IV grupy ( najgorszej)- dlatego brak np. koni ze Skandynawi. (weżmy przykład z Wrocławia - są konie z Czech, Niemiec). Czy na Hipodromie jest dział marketingu? Bo tragicznie to wyglada.

  Stan toru to tragedia -zawalające się budynki z dawnymi kasami ( chociaż rozebrać bo straszny widok i żle świadczy o gospodarzach), ogrodzenie od strony kibiców rozpada się, brak szczebli,
  Niestety mimo zakazu wprowadzania psów ( są znaki przy wejściu "kontrolerzy biletów" nie reagują. Taki stan toru doprowadzi do wbiegnięcia "pieska" i katastrofa gotowa. oby nie doszło do takiej sytuacji.

  JEŚLI ??? za rok będą wyścigi to reklama we wszystkich miastach - Trójmiasta, środki medialne od początku lipca info kilka razy dziennie. Informacje i zaproszenie na bilbordach papierowych już następnego dnia po zakończonym konkursie CSIO ( bo o tym wydarzeniu są informacje cały czas a o wyścigach BRAK.

  prezydent też wiele razy obiecywał, że sytuacja się poprawi ( chyba głosy są potrzebne) a potem cisza. Jedynym tłumaczeniem to, że Warszawa się nie zgadza na większą ilość dni wyścigowych.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Agnieszka Majewska

Redaktor serwisu

Agnieszka Majewska

a.majewska@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów? (47 postów)

Od nieodpowiedzialnego właściciela odebrałam 3 małe koty. Maluchy są zabawne i słodkie. Szkoda jest mi je oddać. Już się przyzwyczaiłam i zostaną prawdopodobnie u nas. Chciałabym je podkarmić. dlatego też szukam karmy. gdzie znajdę jakaś tańsza, ale w miarę dobrą, na co mam zwracać uwagę? Maluchy mogą pic zwykłe mleko?

(1 tydzień temu)

Ja zwykle kupuję karmę sucha dla kota Josera Nature Cat 10kg starcza na jakiś czas i jest bardzo dobra. Ponadto mój kot ją je, a nie wszystkie mu pasują.