stat
Impreza już się odbyła

Zbiórka Karma powraca

Zbiórka Karma powraca! W dniach 12-19 maja 2018 wesprzyj gdański Promyk, bo "Karma powraca"!
19 maja w Fajnej Sztuce na gdańskiej Żabiance, odbędzie się finał akcji. Projekt realizowany jest przez grupę studentek Uniwersytetu Gdańskiego.W tygodniu poprzedzającym wydarzenie czyli od 12 maja do 19 maja, zbieramy: zwykłe karmy dla psów i kotów (suche i mokre), karmy specjalistyczne (hipoalergiczne, weterynaryjne), smycze i obroże, koce, prześcieradła, ręczniki i inne materiały bez wypełnienia.

Wszelkie dary można składać do specjalnie oznaczonych miejsc, które będzie można znaleźć na terenie miasta. Lista punktów zbiórki dostępna poniżej:

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu; ul. Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk Żabianka
Sklep Fajna Sztuka; ul. Bitwy Oliwskiej 21d, Gdańsk Żabianka
"Mops" - Artykuły Zoologiczne; ul. Bolesława Krzywoustego 25; Gdańsk Przymorze
"Skalar" - Sklep Zoologiczno-Wędkarski; ul. Gdyńska 6; Gdańsk Żabianka
Sklep Zoologiczny "Łapka"; lokal G-H ul. Jagiellońska 10, Gdańsk Przymorze
Szkoła Podstawowa nr 89; ul. Szyprów 3, Gdańsk Żabianka
Szkoła Podstawowa nr 60; ul. Chłopska 64, Gdańsk Przymorze
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego; ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk Oliwa
Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego; ul. Jana Bażyńskiego 4, Gdańsk Oliwa
Wyższa Szkoła Zarządzania; ul. Pelpińska 7, Gdańsk Żabianka
Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących; ul. Subisława 22, Gdańsk Żabianka

Finał zbiórki odbędzie się 19 maja 2018 roku, o godzinie 17:00, w sklepie-galerii Fajna Sztuka na Żabiance w Gdańsku. Podczas spotkania wystąpią między innymi: Iwona Topka - doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim, omówi najważniejsze aspekty Ustawy o ochronie praw zwierząt. Podczas wydarzenia wystąpi również dr Ewa Baniecka, która poprowadzi wykład pt. "O czym mówią Animal studies? Zarys problematyki".

Spotkanie zakończy się dyskusją na temat praw zwierząt, dlatego zachęcamy do zadawania pytań Naszym gościom i włączenie się w rozmowę! Schronisko dla bezdomnych zwierząt "Promyk" działa od końca lat 90-tych. Rocznie schronisko przyjmuje pod opiekę ponad 1500 zwierzaków, a tylko połowa z nich znajduje nowy dom. Do schroniska najczęściej trafiają porzucone psy i koty.

Rocznie na utrzymanie zwierząt i prowadzenie schroniska przeznacza się około 2 mln zł. Mimo pomocy od władz miasta i wsparcia prywatnych darczyńców, schronisko boryka się z wieloma problemami: brakuje wolontariuszy do opieki nad zwierzętami, pieniędzy na pokrywanie bieżących wydatków oraz karmy dla psów i kotów.

Każda, nawet najmniejsza inicjatywa jest bardzo potrzebna, dlatego wesprzyj gdański "Promyk, bo "Karma powraca"!

Więcej informacji o schronisku i możliwych formach pomocy znajdziesz na stronie internetowej: www.schroniskopromyk.pl
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (66 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

AgusiaGda (2 dni temu)

Re: Pseudohodowla

Rodzino alergików - pamiętaj, że nie tylko sierść psa uczula. Również naskórek, ślina itp.
Do tego - z pseudo masz psa w typie rasy, nie wiadomo z jakimi przodkami, czy faktycznie rasowymi(czyli udokumentowane minimum 4 pokolenia do tyłu).
Jak będziesz szukać po taniości, z "domowej hodowli", "nie na wystawy" albo z "metryczką" to w dalszym ciągu możesz mieć problem z alergią na psiaka...

Dobra hodowla ZKwP - pogadaj jak jest, zwykle zgadzają się na wizyty przed podjęciem decyzji, aby sprawdzić czy nie ma reakcji alergicznej.

więcej tematów »