Znęcał się nad psem. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu

Bił i kopał swojego psa - 27-latek z Gdańska odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna wpadł, bo policjanci dotarli do nagrania z kamery zainstalowanej w bloku, na którym widać całe zdarzenie.Widzisz, że ktoś bije zwierzę. Zgłaszasz to policji?

Zobacz wyniki (374)
Wszystko zaczęło się od sygnału świadka. Był on dość lakoniczny i dotyczył tego, że jeden z mieszkańców bloku na Przymorzu prawdopodobnie znęca się nad swoim zwierzęciem.

Problem w tym, że świadek nie był w stanie podać ani danych, ani też dokładnego miejsca zamieszkania mężczyzny, którego widział, jak ten bije i kopie swojego psa. Opisał tylko jego wygląd i miejsce, w którym doszło do zdarzenia.

Policjanci zaczęli więc sprawdzać monitoring z wind w bloku, aby odnaleźć właściciela psa i samego czworonoga. Okazało się, że nie tylko odnaleźli winnego znęcania się nad zwierzęciem, ale i zyskali dowód przestępstwa, bo kamera zarejestrowała, jak mężczyzna bije i kopie zwierzę.

- W czwartek 27-latek usłyszał zarzuty za zanęcanie się nad psem. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że w dniu, w którym był agresywny wobec zwierzęcia, między innymi przegrał u bukmachera pieniądze, więc rozładował frustrację na zwierzęciu. Podczas czynności policjanci odebrali mężczyźnie zwierzę i przekazali je do schroniska. Funkcjonariusze złożyli także wniosek o pozbawienie 27-latka praw do psa - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta!!
Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta!!
imprezy i akcje charytatywne
gru 4
sobota, g. 11:00 - 15:00
Gdynia, Ciapkowo - schronisko