• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ciało lisa spalone na terenie ogródków działkowych [aktualizacja 12.08]

Joanna Karjalainen
11 sierpnia 2022, godz. 13:00 
Opinie (60)
Spalony lis Spalony lis

Nieznany sprawca podpalił lisa na terenie ogródków działkowych w Nowym Porcie. Pismo z prośbą o interwencję w tej sprawie wystosowała do policji Rada Dzielnicy Nowy Port. Radni proszą także mieszkańców i właścicieli działek o informacje i pomoc we wskazaniu sprawcy przestępstwa.Ktoś spalił ciało lisa na terenie działek w Nowym Porcie. Mieszkańcy dzielnicy zawiadomili o tym zdarzeniu policję, a Rada Dzielnicy zaapelowała do funkcjonariuszy o objęcie sprawy szczególną opieką.


aktualizacja 12.08: Zostaliśmy poinformowani przez policję, że funkcjonariusze zajęli się sprawą pomimo braku złożenia zawiadomienia w tej sprawie.

- Na początku tygodnia policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie, że na terenie jednego z ogrodów działkowych znaleziono truchło lisa - informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Martwe zwierzę zostało zabrane przed przyjazdem policjantów, na miejscu nie było też zgłaszającego. W tej sprawie nikt nie złożył dotychczas zawiadomienia, mimo to funkcjonariusze zajęli się sprawą i szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

8 sierpnia Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Nowy Port, Łukasz Hamadyk, zwrócił się z pismem do komendanta Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku z prośbą o objęcie zawiadomienia szczególnym zainteresowaniem. Rada Dzielnicy powołała się na art. 35, pkt. 1 oraz 2 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt.

- Zarządowi Dzielnicy bardzo zależy na schwytaniu oraz sprawiedliwym osądzeniu sprawców tego przestępstwa, gdyż od kilku miesięcy na terenie dzielnicy nasila się konflikt między zwolennikami a przeciwnikami lisów - czytamy w zawiadomieniu. - Obawiamy się, że tego typu sytuacje mogą ten konflikt jedynie spotęgować, co może doprowadzić do samosądów, na co nie ma naszej zgody.

Lisy w mieście. Jak temu zaradzić? Po pierwsze: nie dokarmiaćMieszkańcy dzielnicy skarżą się na obecność lisówCo ciekawe, choć post ze zdjęciem na ten temat ukazał się pierwotnie w grupie Gdańsk Nowy Port na Facebooku, został on później usunięty. W dyskusji na temat wpisu, który zniknął, jest wiele komentarzy osób współczujących zabitemu zwierzakowi. Jest też jednak "wskazówka", że "jeszcze jeden lis biega po osiedlu". Z dyskusji można wywnioskować, że nagonka na lisy w Nowym Porcie zaczęła się po tym, jak 1 maja lis zaatakował, zresztą ze skutkiem śmiertelnym, 13-letniego psa rasy york należącego do jednej z mieszkanek dzielnicy, pani Agnieszki.

Coraz więcej lisów w Gdyni. Straż uratowała ostatnio dwa- Po ostatnim poście odnośnie do lisów, przy wsparciu i pomocy Rady Dzielnicy, zostało wysłane pismo z prośbą o pomoc w tej sprawie - napisała wtedy właścicielka psa. - Straż miejska w odpowiedzi na to, poinformowała, że były wysyłane patrole, które monitorowały naszą dzielnice i nie spotkały zwierzęcia. Jedna z sąsiadek zadzwoniła do nich po wcześniejszym umówieniu, że jeśli napotka lisa, to ma dzwonić, mówiąc, że lis jest właśnie pod klatką i prosi o interwencję. W odpowiedzi usłyszała, że patrole w terenie pracują do godz. 21:00 i że na ten moment nie ma możliwości, by jakikolwiek patrol przyjechał.
Policja odpowiedziała Hamadykowi, że Rada Dzielnicy nie jest stroną postępowania, więc nie będzie możliwe przekazanie jakichkolwiek informacji o sprawie. Na tę chwilę nie wiemy, czy policja przyjęła zgłoszenie, jednak zwróciliśmy się już do Komendy Miejskiej o informacje w tej sprawie i będziemy informować o działaniach funkcjonariuszy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Psie warsztaty

warsztaty

Zawody halowe JumpOFF

zawody / wyścigi

Targi Terrarystyczne Terra Expo

targi

Zawody halowe JumpOFF

zawody / wyścigi

Najczęściej czytane