Diabełek: mała kudłata kuleczka szuka opiekuna

Diablo to mała kudłata kuleczka szukająca kontaktu z człowiekiem, która uwielbia głaskanie.
Diablo to mała kudłata kuleczka szukająca kontaktu z człowiekiem, która uwielbia głaskanie. mat. schronisko Ciapkowo

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Tulince, niedowidzącej suczce z wodogłowiem, która wciąż pilnie poszukuje nowych opiekunów, dziś szukamy domu dla małego psiaka Diablo.
Diablo to około 10-letni niewielkich rozmiarów piesek, zwany pieszczotliwie Diabełkiem.

- Imię zupełnie nie odzwierciedla tego, jaki naprawdę jest nasz kochany senior. Diabełek to pogodny, energiczny, wpatrzony w człowieka psiak. Mała kudłata kuleczka szukająca kontaktu, uwielbia głaskanie i wręcz domaga się zainteresowania ze strony osób, które polubił - mówi pracownik schroniska Ciapkowo.
Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdyni trafił w sierpniu tego roku. Jego poprzedni opiekun nie mógł nadal sprawować nad nim opieki ze względu na chorobę, a nikt z bliskich nie chciał zająć się tym uroczym psiakiem.


Szybko okazało się jednak, że również sam Diabełek potrzebuje pilnej pomocy. Przeszedł w schronisku operację przepukliny, która boleśnie utrudniała mu załatwianie potrzeb. Piesek po zabiegu doszedł do formy i ze smutnego, nieco przestraszonego, zagubionego psiaka stał się pogodnym i radosnym towarzyszem, chętnie spacerującym i przyjmującym pieszczoty.

- W tej chwili nasz senior jest już zdrowy i z niecierpliwością wypatruje nowego domu. Diabełek bez problemu dogaduje się z innymi psiakami, to typowy "kanapowiec", idealnie odnajdzie się jako kompan osoby starszej, jak również w rodzinie ze starszymi dziećmi. Bardzo prosimy o dom dla naszego Diabełka! Nie chcemy pozwolić, by stracił nadzieję na to, że ktoś go jeszcze pokocha - apelują wolontariusze.
Osoby zainteresowane adopcją Diabełka proszone są o kontakt ze schroniskiem Ciapkowo w Gdyni pod numerem telefonu 58 622 25 52 lub adresem e-mailowym schronisko@ciapkowo.pl.

Schronisko zastrzega sobie prawo do wyboru nowego domu. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Opinie (9) 3 zablokowane

 • Fajny.

  • 45 2

 • Oby znalazl dobry domek...kochana psinka..

  • 32 1

 • Powodzenia psiaku :)

  • 30 0

 • Całe życie miałem rasowe ale postanowiłem adoptować psinę i wiecie takiej miłości i wierności się nie kupi ! Nie kupujcie adoptujcie !!!!

  • 28 3

 • Tak jak z dziećmi.......

  Nie eksperymentujcie tylko adoptujcie.....

  • 1 7

 • Kochajcie psy tak jak siebie :)

  Kolezanka (jeden z najbardziej szanowanych zawodow), rodzina, domek i wszelkie dobra: zaadoptowala psa bo jej sie spodobal. Po chwili pies przeszkadza, po paru m-cach zaluje ze ma psa... Moral - pies to nie zabawka. Kolezanka ujawnila swa niedojrzalosc i brak odpowiedzialnosci. Pies czuje ze jest niechciany tak samo jak czlonek rodziny. Pies to nie maskotka ! Kochajcie psy bo psy sa kochane i chca miec opiekuna dobrego i wspierajacego. Chca opiekuna ktory zadba i zatroszczy sie o psa. I pojdzie do weterynarza kiedy trzeba i obetnie pazurki gdy "tupia" (pazury nie sa do chodzenia). Zadbasz o pieska? Adoptuj jak najszybciej ! :)))

  • 21 1

 • Mała kudłata kuleczka...

  kto pomyślał, że chodzi o crittersa?

  • 1 0

 • Dbaliśmy o naszego Cudownego Przyjaciela, który stał się naszym domownikiem 3 lata temu, gdy miał 13 lat,

  Energiczny zawadiaka, choć po ciężkich przeżyciach. Ile radości nam dał ! A my jemu, miał u nas spokojną emeryturę, także zaopiekowany regularnie weterynaryjnie. Miał, gdyż wczoraj odszedł za Tęczowy Most, uśpiony w naszych ramionach. Ostatnimi dniami słabł, coraz trudniej mu się oddychało. Dokładna diagnostyka nie dawała nadziei. Trudno to wyrazić słowami. Pewnie odszedł, by zrobić miejsce jakiemuś swojemu bezdomnemu bratu...

  • 4 0

 • Adoptowałam z Promyka sunię, było to 4 lata temu. Jest to nasz drugi psiak. Większej słodkości nie ma na świecie niż nasza Luśka. Niskopodłogowa czarnula z nadwagą. Pieski są tylko dla odpowiedzialnych, jak się wzięło zwierzaka to nie ma marudzenia, że "mi się nie chce" - marsz na dwór i już!!! Bez marudzenia.

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

CODE{sun}DAY 25
CODE{sun}DAY 25
warsztaty , imprezy i akcje charytatywne
gru 6
niedziela, g. 10:00
Online
Targi PupiLove
Targi PupiLove
targi
lut 21
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena

Najczęściej czytane