• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jeżyki atakowane przez mewy i łabędź z haczykiem

ewel
2 czerwca 2023, godz. 17:00 
Opinie (21)
Rodzina jeży była atakowana przez mewy. Udało się ją uratować. Rodzina jeży była atakowana przez mewy. Udało się ją uratować.

Małe, kilkudniowe jeże były atakowane przez mewy, a łabędź miał wbity w dziób haczyk wędkarski. Zwierzętom na pomoc ruszyli przypadkowi przechodnie i strażniczki miejskie.Podczas spaceru widzisz zwierzę potrzebujące pomocy. Co robisz?

Obie akcje ratunkowe odbyły się tego samego dnia - w ostatnią środę.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło rodziny jeży. Na numer alarmowy Straży Miejskiej w Gdańsku 986 zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że ptaki atakują jeże przy ul. GospodyMapka. Na miejsce pojechały strażniczki z Ekopatrolu.

- Na miejscu czekały na nas mieszkanki pobliskiego bloku. Z ich relacji wynikało, że kilkudniowe, bezradne maluchy siedziały w trawie, gdy nagle nadleciały mewy i próbowały je złapać. Ich matka starała się chronić potomstwo, ale jej szanse były niewielkie. Jeden z lokatorów zaczął odpędzać ptaki, a następnie schował jeżyki do wiaty śmietnikowej - mówi starszy inspektor Barbara Rutkowska.


Osiem małych jeży trafiło do lecznicyStrażniczki weszły do wiaty i przystąpiły do odławiania zwierząt. Sytuacja nie była jednak prosta. Część maluchów weszła pod skrzynię z piaskiem, a ich matka siedziała zaklinowana za kontenerem. Ze względu na wagę pojemnika, który był wypełniony żwirem, do jego podniesienia konieczne było użycie lewarka samochodowego.Po kilku minutach udało się oswobodzić wszystkie osiem maluchów oraz ich matkę. Mundurowe umieściły kolczastą rodzinkę w kontenerze transportowym i przewiozły do lecznicy dla zwierząt przy ul. Kartuskiej.Mapka

  • Młody łabędź miał wbity haczyk w dziób.
  • Rodzina jeży była atakowana przez mewy. Udało się ją uratować.

Łabędź z haczykiem w dziobie też został uratowanyKilka godzin później funkcjonariuszki otrzymały do realizacji kolejne zgłoszenie. Tym razem pomocy potrzebował młody łabędź na Górkach Zachodnich. Według informacji od zgłaszającego ptak miał wbity w dziób haczyk z przyponem wędkarskim i kawałkiem żyłki.- Na strażniczki czekał bosman z pobliskiej mariny jachtowej. Wskazał funkcjonariuszkom rodzinę łabędzi, która pływała po Martwej Wiśle. Mundurowe przy pomocy siatki odłowiły młodego łabędzia i usunęły mu haczyk z dzioba. Całej "operacji" z bezpiecznej odległości przyglądali się rodzice malucha. Po chwili młody łabędź wrócił na wodę i cała rodzinka odpłynęła - mówi Andrzej Hinz ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal (15 opinii)

49 - 79 zł
pokaz

Wszystko o budzącym lęk kocim wirusie białaczki FeLV

spotkanie, imprezy i akcje charytatywne

Pokaz kotów rasowych - Alicja w krainie kotów

pokaz

Komunikacja i emocje u psów. Lękliwy, nadpobudliwy, agresywny - co poszło nie tak?

1200 zł
wykład

Najczęściej czytane