• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koziołek zaklinował się na Hucisku. Pomogli strażnicy

ewel
7 sierpnia 2023, godz. 17:00 
Opinie (40)
Wierzgającemu koziołkowi  jeden z przechodniów założył na głowę bluzę, żeby ten się uspokoił. Wierzgającemu koziołkowi  jeden z przechodniów założył na głowę bluzę, żeby ten się uspokoił.

Zagubiony i przestraszony młody samiec sarny biegał w poniedziałek, 7 sierpnia, po centrum Gdańska. Spłoszone zwierzę zaklinowało się w ogrodzeniu na HuciskuMapka. Na szczęście udało się je uratować i wypuścić na wolność.Pomógłbyś widząc akcję ratunkową dzikiego zwierzęcia?

Zgłoszenie o koziołku, który przemieszcza się po Targu RakowymMapka Straż Miejska w Gdańsku dostała w poniedziałek, ok. godz. 9 rano.

Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariusze zauważyli go siedzącego w krzakach za budynkiem biblioteki.Przechodzień założył koziołkowi na głowę bluzę- W pewnej chwili zwierzę zerwało się i zaczęło uciekać - mówi młodszy inspektor Katarzyna Narbut. - Gdyby wybiegło na jezdnię, mogłoby zostać potrącone przez samochód. Jednak podczas biegu niefortunnie zaklinowało się w barierkach niedaleko wiaduktu, co zarazem ułatwiło nam jego złapanie - dodaje.


Z pomocą mundurowym pospieszył także przypadkowy przechodzień. Wierzgającemu koziołkowi założył na głowę bluzę, żeby ten się uspokoił.

Kilka minut później na miejsce dojechali strażnicy z Referatu Ekologicznego i wspólnie z funkcjonariuszami z pierwszego patrolu przewieźli zwierzę do lasu w okolicy Matemblewa. Tam wypuścili je na wolność.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal (15 opinii)

49 - 79 zł
pokaz

Wszystko o budzącym lęk kocim wirusie białaczki FeLV

spotkanie, imprezy i akcje charytatywne

Pokaz kotów rasowych - Alicja w krainie kotów

pokaz

Komunikacja i emocje u psów. Lękliwy, nadpobudliwy, agresywny - co poszło nie tak?

1200 zł
wykład

Najczęściej czytane