- 1 Emilia Salach nową szefową zoo (227 opinii)
- 2 Kociak w starej wersalce trafił na wysypisko (152 opinie)
- 3 Agresywne wrony atakują ludzi (240 opinii)
- 4 Amelka: nieśmiałość uniemożliwia jej poznanie nowego opiekuna (16 opinii)
- 5 W sobotę ptasi piknik w Sobieszewie (12 opinii)
- 6 8 razy więcej wody w akwarium w Gdyni (64 opinie)
Mała foka znaleziona nad Opływem Motławy
Niecodzienny gość Opływu Motławy w Gdańsku. W środę nad ranem jeden z mieszkańców natknął się na leżącą na chodniku młodą fokę. Zwierzęciu udało się pomóc i trafiło ono pod opiekę specjalistów ze Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry na Helu.
- Mieszkam na Olszynce. Poszedłem rano pobiegać, no i zobaczyłem małą fokę. Zadzwoniłem na telefon alarmowy 112, była godzina 8:47. Podali mi kontakt do Fokarium na Helu. Jeszcze z jednym biegającym panem wysłaliśmy koordynaty GPS. Czekałem, aż ktoś przyjedzie. Niektórzy przechodzący ludzie dziwnie zachowywali, śmiali się, hi-hi, ha-ha. Inni normalnie, część pytała, czy zawiadomiłem kogoś. Przyjechała też straż miejska - powiedział Stanisław Kalicki, mieszkaniec Gdańska, który natrafił na małą foczkę, cytowany przez stronę gdansk.pl.
Na miejscu pojawiła się Straż Miejska i patrol wolontariuszy z WWF Polska. 12-kg foka była odwodniona, wystraszona i osłabiona.
Nie była w stanie sama wydostać się z Opływu Motławy ze względu na zamknięte śluzy. Prawdopodobnie oddaliła się od matki i zgubiła się.
Na pamiątkę wizyty w Gdańsku otrzymała imię "Opływ".
Zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów. Ci ocenili, że młody samiec ma kilka tygodni.
Foka trafiła do fokarium na Helu, gdzie ma wrócić do sił. Pozostanie tam ok. dwóch miesięcy. Potem wróci na wolność.

Miejsca
Opinie wybrane
-
2023-03-30 08:27
oby więcej takich ludzi z empatią, pozdrawiam
- 88 0
-
2023-03-30 16:46
Brawo!
Trzeba mieć serce, aby pomóc takiej bezbronnej istocie. Brawo dla Pana.
Za to minus dla tych wszystkich, którzy nie widzą w tym nic pozytywnego lub wręcz zazdroszczą tej foce, że przeżyje. Do Waszej wiadomości, intelektualni impotenci, bez fauny i flory człowiek też nie przeżyje. Mimo że uważa się za władcę tego świata, człowiek bez przyrody jest nikim.
Dla małej foki dużo zdrowia! Dla Pana bohatera - wszystkiego dobrego!- 65 0
-
2023-03-29 20:17
Brawo super że foczka trafiła na odpowiedzialnego czlowieka
- 417 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.