Od 1 maja z psem na plażę w wyznaczonych miejscach

Na gdańskie plaże można wejść z psami przez cały rok. Wyjątkiem są kąpieliska w sezonie wakacyjnym.
Na gdańskie plaże można wejść z psami przez cały rok. Wyjątkiem są kąpieliska w sezonie wakacyjnym. fot. Flash & Fetch Photography

1 maja każdego roku zaczynają obowiązywać w Trójmieście regulacje dotyczące wchodzenia z psem na plaże. Jakkolwiek w każdym z miast aglomeracji trójmiejskiej znajdują się wyznaczone miejsca, które można odwiedzać z czworonogiem cały rok, od początku maja wejście z psem na plaże w Sopocie i Gdyni podlega ograniczeniom. Zobacz, jakie przepisy obowiązują w 2021 roku.Czy lubisz chodzić z psem na spacer na plażę?

tak, to moje ulubione miejsce na spacer z psem 49%
tak, chodzę tam sporadycznie 27%
nie, wolę chodzić w inne miejsca 13%
chodzę na plażę z psem tylko jesienią i zimą 11%
zakończona Łącznie głosów: 897
Najbardziej liberalny w tej kwestii jest Gdańsk. Tu można wchodzić z psem na plażę przez cały rok, a jedynymi wyjątkami są kapieliska strzeżone, które działają w okresie wakacyjnym. Co więcej, mimo szerokiej dostępności plaż w Brzeźnie znajduje się też specjalna plaża dla psów, która została ustanowiona tam jeszcze przed uchyleniem zakazu wprowadzania psów na plażę. Ogrodzony plac z przeszkodami dla psów znajduje się przy wejściu nr 34Mapka - to tak zwana Psia Stacja.

W Gdyni psie plaże znajdują się w dwóch miejscach: przy wejściu nr 4 na Babich DołachMapka oraz na KolibkachMapka. Obydwie lokalizacje cieszą się dużą popularnością wśród miłośników spacerów ze zwierzakami.

Co istotne, w roku 2021 z regulaminu utrzymania czystości miasta Gdyni usunięto zapis o zakazie wprowadzania psów na plażę. Wciąż zabronić tego może co prawda regulamin plaży, ale już nie miejski.

Pies na plaży - przepisy w 2021W Sopocie plaże przyjazne dla zwierząt są oznaczone dużymi tablicami stojącymi przy wejściach.

- Od 1 maja do 30 września z pieskami spacerować można na wyznaczonych specjalnie odcinkach sopockiej plaży - informuje Izabela Heidrich, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sopotu. - Są to, podobnie jak w ubiegłych latach, odcinki pomiędzy wejściem nr 1 i 2Mapka oraz pomiędzy wejściami nr 43 i 45Mapka. Na plaży ustawione są specjalne kosze na nieczystości. Właściciele czworonogów muszą także pamiętać, że pieski trzeba prowadzać na smyczy. Natomiast od 1 października do 30 kwietnia spacery z psami dozwolone są na całym odcinku sopockiej plaży.
Pamiętajmy, że na terenie plaż, tak jak i w każdym miejscu publicznym, opiekun psa zobowiązany jest do niezwłocznego usuwania po nim nieczystości. Zaniechanie sprzątnięcia psich odchodów jest zagrożone mandatem aż do 500 zł.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (211)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Targi PupiLove
Targi PupiLove
targi
sie 1
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
wystawa, zlot, pokaz
sie 14-15
sobota - niedziela
Sopot, Hipodrom Sopot