Pies chodził po obwodnicy. Pomogli mu policjanci

Gdańscy policjanci zaopiekowali się psem, udało się ustalić też jego właściciela.
Gdańscy policjanci zaopiekowali się psem, udało się ustalić też jego właściciela. fot. Pomorska Policja / Facebook

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pomogli psu, który błąkał się po Obwodnicy Trójmiasta. Funkcjonariusze zaopiekowali się czworonogiem, przewieźli go radiowozem do schroniska i odnaleźli opiekuna zwierzęcia.Czy spotkałe(a)ś kiedyś psa błąkającego się po ruchliwej ulicy?

Zobacz wyniki (663)
Przestraszony pies dużych rozmiarów, w typie owczarka środkowoazjatyckiego, najwyraźniej oddalił się od swoich właścicieli samowolnie i zgubił. Chodził bowiem zdezorientowany po gdańskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta. Policjanci z "drogówki" odłowili go, zaopiekowali się nim i radiowozem zawieźli do schroniska Promyk w Gdańsku.

Choć na tym interwencja policji mogła się zakończyć, funkcjonariusze, przy współpracy z pracownikiem schroniska, ustalili właściciela psa i skontaktowali się z nim telefonicznie, żeby mógł przyjechać po swojego czworonoga.


To kolejna interwencja gdańskiej policji w sprawie potrzebującego pomocy zwierzęcia w ostatnich dniach. Ostatniego dnia sierpnia pisaliśmy o potrąconym lisie, którego decyzją sierż. szt. Krzysztofa Polcyna nie odstrzelono, lecz zabrano pod troskliwą opiekę:

Lis ocalony dzięki policjantowi z Gdańska

Opinie wybrane


wszystkie opinie (92)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta!!
Zwierzęta Też Chcą Mieć Święta!!
imprezy i akcje charytatywne
gru 4
sobota, g. 11:00 - 15:00
Gdynia, Ciapkowo - schronisko

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (326 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

Izabela_do_wiezienia (1 tydzień temu)

Z tego mi wiadomo /zaslyszane/ to Izabelka nadal handluje psami, tylko nie pod swoimi danymi i nie u siebie. Na etapie zbierania dowodow przez jedna z kancelarii bylo juz wiadomo, ze ma kilka zaprzyjaznionych miejscowek, jednakze jakos w mediach nikt o tym nie mowil, po schwytaniu Izabelki. Widac, ze reka reke myje i proceder trwa nadal. Pomijam juz watek, ze gdy przedsiebiorca pomyli sie w deklaracji podatkowej to KAS wjezdza na sygnale i sledztwo za sledztwem 5 lat do tylu. A tutaj Izabelka robi sobie biznesik z lesnymi dziadkami z Poznania = czytaj weterynarze, ktorzy juz sa niemalzej po drugiej stronie swiata, handel na masowa skale, udowodnione tysiace sprzedanych psow w ostatnich latach i co? I nic. Urzad Skarbowy? niezainteresowany! Policja? kolezenstwo albo zwiazane rece. Prokurator? ktokolwiek widzial, ktokowiek wie. Animals? odpalili sie dopiero po kilku latach, moze cos sie zmienilo w Bojanie we wladzach? ze mimo zgloszen nic z tym tyle lat nie robili? ale o czym my mowimy, skoro w niedalekiej Koscierzynie, emerytowany policjant, zrobilem sobie biznesik i katownie w ramach schroniska dla zwierzat.... Dramat goni dramat.