• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pies na ślubie i weselu. Znak czasów czy fanaberia?

Agnieszka Majewska
21 czerwca 2023, godz. 13:00 
Opinie (110)
Pamiętajmy, że nie wszystkie psy dobrze się czują w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli wokół jest mnóstwo nowych osób i same okoliczności mogą być dla nich stresujące. Pamiętajmy, że nie wszystkie psy dobrze się czują w nowym miejscu, zwłaszcza jeśli wokół jest mnóstwo nowych osób i same okoliczności mogą być dla nich stresujące.

Sezon ślubny w pełni i wiele par, jak i ich gości, szuka najlepszych rozwiązań, aby ten dzień był perfekcyjny. Co zrobić, gdy chcemy, aby zwierzak był uroczystym gościem naszego wydarzenia? A także, co zrobić, gdy nie może nam towarzyszyć, a my chcemy zapewnić mu najlepszą i obarczoną najmniejszym stresem dla niego opiekę?



Czy pies powinien być "gościem" na weselu?

Ślub jest pięknym wydarzeniem, niestety jest też obciążony stresem, zarówno podczas jego planowania, jak i sama realizacja wielkiego dnia. Warto więc wcześniej zaplanować, jak ma wyglądać ten wyjątkowy dzień dla nas i dla naszego zwierzaka.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na komfort "podrzucenia" rodzinie lub przyjaciołom psa czy kota, niektóre czworonogi też źle znoszą zmiany i zmiana miejsca zamieszkania wpływa na nie bardzo stresogennie.

- Bardzo często psy nie są w stanie pozostać same przez dłuższy czas, a nawet sami właściciele niekiedy chcieliby, aby pupil mógł przeżyć tę uroczystość razem z nimi, dlatego wychodzimy naprzeciw takim wyzwaniom. Wiemy o tym, że w zależności od możliwości psa i jego charakteru należy prawidłowo dobrać opiekę nad nim w takim dniu. Opiekun może towarzyszyć psu na podwórku, w oddzielnym pokoju, a nawet na samej sali, ze szczególną uwagą na samopoczucie zwierzaka. Zawsze trzeba dbać o komfort i bezpieczeństwo podopiecznego, a niestety nie wszyscy zważają na te dwa podstawowe czynniki - mówi Doriana CimoALVIS, firmy, która proponuje kompleksowe usługi opieki nad zwierzętami.

Hotele dla zwierząt



Jedną z opcji są miejsca, które oferują możliwość wielodniowej opieki nad naszym pupilem. Planując pobyt naszego zwierzaka np. w hotelu dla zwierząt, należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. W większości takich placówek w czasie sezonu wizyty krótsze niż ok. cztery doby nie są możliwe. Dlaczego?

- Wynika to z potrzeby czasu dla mnie i dla zwierzaka na wprowadzenie go do "stada". W moim hotelu obowiązkowa jest wcześniejsza wizyta zapoznawcza. Jest darmowa. Pies zostaje z nami na cały dzień i sprawdzamy to, jak się czuje. Czy ma jakieś problemy behawioralne, czy nie jest agresywny, czy mu się podoba, bo to jest bardzo ważne, żeby główny zainteresowany był zadowolony - mówi Inez Jankowska, właścicielka Hotelu Puchata Chata. Niektóre psy mają tak silny lęk separacyjny, że nie kwalifikuję się do wizyty w hotelu. Ich stres oddziałuje i udziela się całemu "stadu". Należy więc pamiętać o tym, żeby odpowiednio wcześniej zaplanować jego pobyt w takim miejscu. Zapewni to psu mniej stresu, a nam zaoszczędzi nerwów przy szukaniu miejsca na "ostatnią chwilę".


Opieka w domu właściciela lub petsittera



Petsitting jest już dość popularny, nikogo nie dziwią więc "nianie" dla psów czy kotów. Jest to jedna z popularniejszych opcji, zwłaszcza gdy zależy nam na krótkim czasie zastępstwa w opiece lub nasz zwierzak jest szczególnie wrażliwy na zmiany. Jak to wygląda w praktyce?

Jak możemy przeczytać na stronie ALVIS, najpierw następuje zapoznanie się psa z przydzielonym opiekunem w domu właściciela. Potem transport do domu tymczasowego. Na miejscu zwierzak otrzymuje troskliwą opiekę. Poza spacerami, karmieniem, podawaniem leków zaplanowane są także zabawa, czułości i inne formy wspólnego spędzania czasu, o czym będziemy mogli się przekonać, otrzymując codzienny raport od tymczasowego opiekuna na temat tego, jak nasz pupil spędził dzień.

Jest to dość popularny schemat, często stosowany także przez osoby prywatne, które zajmują się opieką nad zwierzętami hobbystycznie. W naszym serwisie ogłoszeniowym znajdziemy wiele ofert, z różnych części Trójmiasta, w różnych (zazwyczaj dość niskich) cenach.



Zwierzaki, tak jak ludzie, bywają różne, mają różne charaktery i upodobania. Niektórym dzień pełen wrażeń będzie się podobał, inne mogą to bardzo odchorować i jeszcze wiele dni po zdarzeniu będą odczuwać jego skutki. W trudnych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, który podpowie, co robić, a także, jeśli będzie taka potrzeba, dobierze odpowiednie preparaty, które pomogą naszym pupilom zminimalizować negatywne skutki stresu. Osoby, które się zdecydują na towarzystwo zwierzaka w dniu ślubu, powinny również pamiętać, że goście także różnie mogą podchodzić do tej decyzji. Pamiętajmy, aby mieć ze sobą smycz.

Gdzie z psem na plażę w Trójmieście? Gdzie z psem na plażę w Trójmieście?

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (110)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Stacja Kultura | Przystanek Zwierzęta #1

wykład, warsztaty, spotkanie

70-lecie Gdańskiego Zoo

30 zł
w plenerze, pokaz, gry

Gdański Charytatywny Spacer z Chartami - Chartoterapia (5 opinii)

(5 opinii)
imprezy i akcje charytatywne, spacer

Wild Animal Expo - Festiwal Zwierząt Egzotycznych

30 zł
wystawa, zlot

Najczęściej czytane