Zwierzaki

stat

Posłuchaj piesku! Dzieci czytają. Psiaki słuchają.

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
17 maja 2018 (czwartek)
godzina:
17:00
miejsce:

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna

adres:
Rumia, Starowiejska 2
bilety:
wstęp wolny

17 maja 2018 r. o godz. 17:00 Stacja Kultura zaprasza czytające dzieci, które chciałyby wejść w interakcje z czworonożnymi gośćmi. Tego dnia do Stacji Kultura zawitają specjalnie wyszkolone psiaki, które zostaną obsadzone w roli słuchaczy najmłodszych czytelników.Dzieci poczytają ulubione książeczki oraz będą miały okazję poznać i pobawić się ze wspaniale wyszkolonymi czworonogami. Rodzice natomiast będą mogli porozmawiać z terapeutami o możliwościach wspomagania dzieci z trudnościami w czytaniu. Takie czytanie dodaje maluchom odwagi. Psy wydają się uważnie słuchać i - w przeciwieństwie do dorosłych czy kolegów z klasy - nie zwracają uwagi na potknięcia i przejęzyczenia. W pełni akceptują dziecko oferując mu swoją całkowitą uwagę i zainteresowanie bez względu na kolor skóry, wiek, poziom społeczny, zamożność rodziców. Te zalety więzi z psem wykorzystuje się we wspomaganiu nauki czytania. Sam pies oczywiście nie nauczy czytać, jednak jego obecność przyczynia się do zmniejszenia napięcia i stresu, wspierając dziecko w pokonywaniu trudności związanych z czytaniem.

Czytanie poprowadzą terapeuci z Fundacji Dogtor, która jest jedną z pierwszych organizacji dogoterapeutycznych w Polsce mającą 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu różnych form dogoterapii. Są to m.in. zajęcia edukacyjne, jak również terapia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z różnymi niepełnościami np. spektrum autyzmu, niepełnosprawność intelektualna i fizyczna. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych terapeutów i dogoterapeutów w towarzystwie specjalnie wyszkolonych psów.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

pilnie potrzebna klatka łapka dla kota (6 postów)

Czy ktoś może pożyczyć pilnie klatkę łapkę. Chyba ,że ktoś ma inny pomysł na złapanie dzikiego kota. Kotce którą dokarmiam jakieś zwierze zmasakrowało ogon. Zamiast ogona wisi jej trochę kostek i flak ze skórki. Prócz tego kuleje. Widać że bardzo ją to boli. Jest gorąco i pewnie zaraz zacznie jej sie to babrać (a może już sie babrze, nie wiem), zakażenie i po kocie. Nie chce jeść. Ona niestety nie daje się dotknąć (kiedy była zdrowa też trzymała dystans). Pomyślałam , że może do takiej klatki udało by sie ją złapać, aby zawieść do weta. Proszę o pomoc !!!

(14 dni temu)

Trzymam kciuki, napisz później czy się powiodło :)

więcej tematów »