Zwierzaki

stat

Posłuchaj piesku! Dzieci czytają. Psiaki słuchają.

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
17 maja 2018 (czwartek)
godzina:
17:00
miejsce:

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna

adres:
Rumia, Starowiejska 2
bilety:
wstęp wolny

17 maja 2018 r. o godz. 17:00 Stacja Kultura zaprasza czytające dzieci, które chciałyby wejść w interakcje z czworonożnymi gośćmi. Tego dnia do Stacji Kultura zawitają specjalnie wyszkolone psiaki, które zostaną obsadzone w roli słuchaczy najmłodszych czytelników.Dzieci poczytają ulubione książeczki oraz będą miały okazję poznać i pobawić się ze wspaniale wyszkolonymi czworonogami. Rodzice natomiast będą mogli porozmawiać z terapeutami o możliwościach wspomagania dzieci z trudnościami w czytaniu. Takie czytanie dodaje maluchom odwagi. Psy wydają się uważnie słuchać i - w przeciwieństwie do dorosłych czy kolegów z klasy - nie zwracają uwagi na potknięcia i przejęzyczenia. W pełni akceptują dziecko oferując mu swoją całkowitą uwagę i zainteresowanie bez względu na kolor skóry, wiek, poziom społeczny, zamożność rodziców. Te zalety więzi z psem wykorzystuje się we wspomaganiu nauki czytania. Sam pies oczywiście nie nauczy czytać, jednak jego obecność przyczynia się do zmniejszenia napięcia i stresu, wspierając dziecko w pokonywaniu trudności związanych z czytaniem.

Czytanie poprowadzą terapeuci z Fundacji Dogtor, która jest jedną z pierwszych organizacji dogoterapeutycznych w Polsce mającą 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu różnych form dogoterapii. Są to m.in. zajęcia edukacyjne, jak również terapia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z różnymi niepełnościami np. spektrum autyzmu, niepełnosprawność intelektualna i fizyczna. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych terapeutów i dogoterapeutów w towarzystwie specjalnie wyszkolonych psów.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (53 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

AgusiaGda (2 dni temu)

Re: Pseudohodowla

Rodowodu nie wydaje "hodowca". A już z pewnością nie jest on drukowany w domu...

więcej tematów »