stat
Impreza już się odbyła

Spacery z ornitologiem

- Razem z ornitologiem, Jakubem Typiakiem, dzieci staną się odkrywcami i badaczami fauny i flory. W miejskiej dżungli postarają się poczuć tętno prawdziwego lasu - zaprasza na spacery Margareta Sobczak z IKM. Trwa także nabór do konkursu projektowania nietypowych karmników dla ptaków. Najlepsze prace zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku.W ramach programu Miasto i Las IKM zaprasza szkoły podstawowe na spacery ornitologiczne z Jakubem Typiakiem. Spotkania mają zainteresować dzieci światem przyrody, rozwinąć wrażliwość ekologiczną. Podczas spacerów dzieci poznają ptaki, które mieszkają w Gdańsku. Dowiedzą się jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, jak je obserwować, czym się odżywiają oraz kiedy potrzebują naszej pomocy. Bezpłatne spacery odbywają się 5, 13, 19 i 27 listopada. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Trwa konkurs dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych na projekty nietypowych karmników. Konkurs zwraca uwagę na ptaki żyjące w mieście i problem ich dokarmiania zimą. Projektując karmniki dzieci mimochodem dowiedzą się więcej o tym, jak powinny one wyglądać, by były wygodne dla ptaków i jaki, odpowiedni pokarm w nich umieszczać.

Najlepsze projekty zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku. Konkurs Projektujemy Karmniki jest częścią przygotowywanej przez IKM i Ewę Solarz wystawy Miasto i las.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępy jest na www.ikm.gda.pl/miastoilas

Kontakt do koordynatorki konkursu: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Informacja o biletach

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Sucha karma (11 postów)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory korzystałam z produktów Acana. Zastanawiam się nad zmianą na Mills Farm. Z opisu oraz analizy składu wynika, że jest wartościowa i nie zawiera chemicznych konserwantów. Szukałam informacji i opinii o produktach tej firmy na forach, ale niestety nie znalazłam. Jeśli znacie tą markę, to proszę podzielcie się swoją wiedzą. Nadmienię, że jest sporo tańsza od Acany, dlatego zastanawiam się nad ewentualną zamianą.

K. (7 dni temu)

Sanebelle dla psow nazywa sie Bosch. Dobra jakosciowo i dosc niedroga jest tez Taste of the Wild. Z mokrych Animonda Gran Carno, Animonda Vom Feinsten.

więcej tematów »