stat
Impreza już się odbyła

Spacery z ornitologiem

- Razem z ornitologiem, Jakubem Typiakiem, dzieci staną się odkrywcami i badaczami fauny i flory. W miejskiej dżungli postarają się poczuć tętno prawdziwego lasu - zaprasza na spacery Margareta Sobczak z IKM. Trwa także nabór do konkursu projektowania nietypowych karmników dla ptaków. Najlepsze prace zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Śladem gdańskich tajemnic

w każdą sobotę (do 30.11), godz. 11.00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Ogrodowa Niedziela

w każdą niedzielę (do 29.09), godz. 10:00 - 16:00

Wstęp wolny
W ramach programu Miasto i Las IKM zaprasza szkoły podstawowe na spacery ornitologiczne z Jakubem Typiakiem. Spotkania mają zainteresować dzieci światem przyrody, rozwinąć wrażliwość ekologiczną. Podczas spacerów dzieci poznają ptaki, które mieszkają w Gdańsku. Dowiedzą się jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, jak je obserwować, czym się odżywiają oraz kiedy potrzebują naszej pomocy. Bezpłatne spacery odbywają się 5, 13, 19 i 27 listopada. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Trwa konkurs dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych na projekty nietypowych karmników. Konkurs zwraca uwagę na ptaki żyjące w mieście i problem ich dokarmiania zimą. Projektując karmniki dzieci mimochodem dowiedzą się więcej o tym, jak powinny one wyglądać, by były wygodne dla ptaków i jaki, odpowiedni pokarm w nich umieszczać.

Najlepsze projekty zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku. Konkurs Projektujemy Karmniki jest częścią przygotowywanej przez IKM i Ewę Solarz wystawy Miasto i las.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępy jest na www.ikm.gda.pl/miastoilas

Kontakt do koordynatorki konkursu: margareta.sobczak@ikm.gda.pl

Informacja o biletach

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Czytaj także

zobacz więcej»

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (21 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

Ilona (1 tydzień temu)

Kamień powoduje choroby dziąseł (np. stany zapalne) i zębów. Zepsute i rozchwiane zęby dokuczają psu podobnie jak człowiekowi, a stan zapalny w obrębie głowy stanowi realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się zakażenia (zatoki, nawet mózg). Dlatego właśnie kamień trzeba usuwać. A w ogóle mam wrażenie, że leczysz tu jakieś swoje problemy, bo jesteś napastliwy, czepliwy, agresywny i antypatyczny. Zamiast tu dymić poczytaj o psich chorobach zębów i przyzębia.

więcej tematów »