Zwierzaki

stat

Psie piękności. Po wystawie psów rasowych w Kolibkach


Kilkaset pięknych i posłusznych psów rasowych, wystawy i zawody sprawnościowe, a także - liczne "sklepiki" z akcesoriami i przysmakami dla zwierząt oraz weterynarze, behawioryści i specjaliści ds. zwierząt. Tak w wielkim skrócie wygląda prawdziwe psie święto w parku Kolibki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni Orłowie. Wystawa jest otwarta do niedzieli.Sobota upłynęła na wystawie psów myśliwskich oraz pierwszej części zawodów o Puchar Bursztynowego Psa. Na ringu wystawowym zaprezentowało się 247 czworonogów ras myśliwskich. Sędziowie oceniali m.in. prezencję, charakter, predyspozycje fizyczne oraz kontakt z właścicielem.

Psy były oceniane w ośmiu klasach wystawowych, m.in. szczeniąt, młodzieży, użytkowej, championów oraz weteranów. W tym samym czasie tuż obok rozgrywały się Zawody Agility Pucharu Bursztynowego Psa.

- Otrzymaliśmy wyróżnienie, mamy najlepsze młodsze szczenię w rasie, więc czekamy na jutrzejsze finały. To jedna z naszych ulubionych wystaw. Jesteśmy tutaj co roku, to już nasza tradycja. Psy są przyzwyczajone, to dla nich forma relaksu, wypoczynku i zabawy. Dostają dodatkowe nagrody i smaczki, więc jest fajnie. A poza tym jest piękna pogoda na zewnątrz, więc wybierzemy się wspólnie na spacer - mówiła jedna z właścicielek psów biorących udział w wystawie.

W niedzielę na ringu zaprezentuje się 927 psów z 10 grup rasowych. Będzie to pełna wystawa krajowa, obejmująca nie tylko rasy myśliwskie. Najpierw psy otrzymają oceny w ringach, a następnie odbędą się konkurencje finałowe, m.in. na najpiękniejsze: szczenię, młodzież i weterana. Zostanie również wybrany najpiękniejszy pies z gdyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Ciekawą alternatywą będzie konkurs dla dzieci i młodzieży, w którym ocenie nie zostaną poddane psy, ale ich młodzi właściciele. Komisja przyjrzy się komunikacji oraz sposobowi prezentowania czworonoga. Równolegle aż 105 psich zawodników będzie startować w zawodach sprawnościowych i posłuszeństwa.

- Na zawody może przyjść każdy. Zarówno właściciel zgłoszonego psa, jak i osoba, która psa nie posiada. Można tutaj spotkać wielu specjalistów, którzy doradzą w kwestii pielęgnacji, wychowania, odpowiedniej diety oraz zdrowia. Na wystawę można przyjść również z psem niezgłoszonym, ale wymagana jest książeczka i dokumenty o aktualnych szczepieniach oraz pełna odpowiedzialność za zachowanie zwierzaka - mówi Wojciech Szpakowski, komisarz zawodów Agility.
Wystawa i zawody rozpoczynają się o godz. 10. Koszt uczestnictwa wynosi 12 zł za osobę. Bilety ulgowe to koszt 6 zł za osobę.

Opinie (53) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Sklep zoologiczny - akwarystyka - dobry i niedrogi? (6 postów)

Chcę skompletować cały zestaw akwarium + wyposażenie + rośliny + ryby. Gdzie jest dobry sklep z dużym działem akwarystyki i ze sprzedawcami, którzy mają wiedzę, a jednocześnie ceny są przystępne? Najchętniej stacjonarny z Trójmiasta.

(3 tygodnie temu)

Cześć znam sklep zoologiczny ale niestety z Kościerzyny. Stacjonarny sklep jest super, z miłą obsługą i z bogatym asortymentem karmy suchej i mokrej dla psów i kotów. Niestety to Ci pewnie nie pomoże ale z tego co wiem to mają również sklep internetowy gigakarma.pl. Nie kupowałem jeszcze ale słyszałem, że również profesjonalny jak stacjonarny.

więcej tematów »