Zwierzaki

Zabrała czyjegoś psa spod sklepu. Złapała ją straż miejska

Najnowszy artukuł na ten temat

Zaspa. Interwencja w sprawie uwięzionych jerzyków i wróbli

Wiele razy apelowaliśmy, aby nie zostawiać psa pod sklepem - zwierzak nie tylko jest narażony na niebezpieczeństwo, ale też kradzież. Przekonali się o tym kilka dni temu właściciele kundelka, którzy zostawili go wieczorem pod sklepem spożywczym w Gdyni. Na szczęście ta historia ma szczęśliwy finał, a psiak jest już cały i zdrowy w domu.Szkolenia psów w Trójmieście


7 maja, późny wieczór. Straż Miejska w Gdyni otrzymała zgłoszenie telefoniczne od właściciela psa, że ktoś ukradł jego kundelka, który był przywiązany przy Żabce na ul. Orzeszkowej. Osoby trzecie podały, że nieznana kobieta w różowej kurtce i bandażem na ręku odwiązała zwierzaka i wraz z nim się oddaliła.

- Zrozpaczony właściciel pytał, czy jest możliwość sprawdzenia tego faktu za pomocą kamery miejskiej - powiedział nam Leonard Wawrzyniak z gdyńskiego Ekopatrolu.

Idziesz na zakupy? Nie zostawiaj psa pod sklepemOperator monitoringu Straży Miejskiej niedługo później zlokalizował kobietę, która szła chodnikiem, bawiąc się z psem przy ul. 10 lutego. Natychmiast został powiadomiony o tym fakcie najbliższy patrol policji, który odzyskał zwierzaka, a kobietę ukarał mandatem karnym.

Pamiętajmy: jesteśmy odpowiedzialni za nasze psy zawsze, także wtedy, gdy zabieramy je na zakupy i zostawiamy pod sklepem. Nawet jeśli zwierzak spokojnie czeka na właściciela (wiele psiaków jednak odczuwa stres i niepokój), jest narażony na niebezpieczeństwo, w końcu nigdy nie wiadomo, kto akurat będzie obok niego przechodzić. Psy, zwłaszcza wyglądające na rasowe, są często kradzione i nie zawsze udaje się je odzyskać. Bywa, że doświadczają przemocy ze strony przechodniów. Nie pozwólmy, by stała się im krzywda.

Opinie (50) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj