• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wigilia Braci Mniejszych

W niedzielę, 18 grudnia 2022 r. w godz. 11.00 - 15.00 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Promyk" zaprasza na świąteczne spotkanie z czworonożnymi podopiecznymi. W programie dużo edukacji, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz możliwość wsparcia zwierząt.

Wracamy z wydarzeniem, które cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców Gdańska, a zostało zastopowane przez pandemię COVID_19.

Pracownicy schroniska wraz z wolontariuszami zaplanowali szereg atrakcji, m.in.: wspólne przygotowanie świątecznych ozdób i ubieranie choinki, spacery z podopiecznymi Promyka, spotkanie ze Św. Mikołajem, konkursy, loterie, spotkania z opiekunami zwierząt. Wszystko po to, by uwrażliwić uczestników na los zwierząt porzuconych oraz uczyć odpowiedzialnej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Zaproszeni są wszyscy miłośnicy zwierząt oraz chętni do poświątecznej adopcji potrzebujących domu psów i kotów.

Wydarzenie, w tym roku odbywa się pod hasłem: Przyjdź - bądźmy razem! Prezenty w postaci karmy suchej i mokrej dla psów i kotów czy zabawek, będą mile widziane. Wybierając karmę sięgajmy po tę lepszej jakości, gdyż nasze zwierzaki w większości mają specjalne potrzeby żywieniowe.

W gdańskim schronisku (ul. Przyrodników 14) przebywa obecnie 90 psów i 80 kotów.

Przypomnijmy, działając dla dobra tych zwierząt i nie chcąc, by były nietrafionym prezentem zawieszamy procesy adopcyjne przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Od poniedziałku 19 grudnia 2022 r. do niedzieli 8 stycznia 2023 roku. Wstrzymanie adopcji nie jest równoznaczne ze wstrzymaniem odwiedzin.

Na wizyty w schronisku należy umawiać się telefonicznie pod numerem
58/522-37-80 w godz. 8.00 - 16.00, 7 dni w tygodniu.

Opinie

Agnieszka Majewska

Redaktor serwisu

Agnieszka Majewska

a.majewska@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Psy bez smyczy mam juz dość! (233 postów)

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy

ala (3 tygodnie temu)

Re: Psy bez smyczy mam juz dość!

W dzieciństwie byłam napadnieta przez psa i drętwiejē. Psy mają ludzie okrutni, bo jak można zamknąć psa w domu na 10 godz. No jak? A po co ludzie otrzymają psy w domu, w łóżku?