• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wszystko o budzącym lęk kocim wirusie białaczki FeLV (1 opinia)

W ciągu ostatnich sześciu lat pod naszą opieką przewinęło się prawie 500 adopciaków. Ci co nas śledzą od samego początku na pewno zauważyli, że nie tylko zdrowymi kociakami się już opiekowaliśmy. Grzybica, pchły, świerzb, giardie, koci katar, problemy z ząbkami, transfuzja krwi. Mieliśmy koty po amputacjach kończyn czy operacjach oczu. Wydawało nam się, że wygrane i przegrane walki z nowotworem, fipem czy panleukopenią to już wszystko z czym przyszło nam się zmierzyć kiedy nagle pojawił się u nas kotek z białaczką.

Mimo tego, że my i wolontariusze fundacji z którymi współpracujemy robią wszystko by odłowione koty postawić na łapy i móc wydać je do adopcji w jak najlepszym stanie to i tak czas przyznać, że czasami nie jesteśmy w stanie uchronić ich przed wszystkim.

Obecnie pod opieką Fundacji Koty spod bloku i Fundacji Kotangens znajduje się kilkoro kotków, które ze względu na swoje plusy w wynikach wpadają w smutną, czarną adopcyjną "otchłań". Wspólnymi siłami chcemy Was przekonać, że nie należy się bać "chorych" kotów i że one także zasługują na życie pełne miłości bez skazywania je na resztę życie tylko w izolacyjnej klatce.

Zachęcając Was do poznania tych kotków chcemy zorganizować w kawiarni tydzień adopcyjny dla kotków FeLV.

W dniach 23.09 - 1.10 w kawiarni pojawi się projektor, który będzie wyświetlał kotki szukające domu!

W dniu 26.09 (wtorek) od godziny 18.00 - 19.30 odbędzie się dla Was spotkanie z wolontariuszami i osobami, które opiekują się obecnie białaczkowymi kotami oraz lekarzem weterynarii z Przychodni weterynaryjnej Vitavet w Gdańsku. Pogadankę poprowadzi lek.wet. Bartosz Kaszuba.

Pojawią się odpowiedzi między innymi na pytania:

Kiedy atakuje wirus? Jakie choroby wywołuje wirus kociej białaczki? Jak dochodzi do zakażenia? Czym właściwie jest ta białaczka u kotów? Jakie są objawy białaczki? Czy istnieją środki ochronne przeciwko białaczce kotów? Co należy zrobić, jeżeli kot już choruje na białaczkę? Czy chory kot może żyć z innymi zwierzętami? Czy choroba przenosi się na człowieka lub inne zwierzęta ? Co kiedy wirus jest w fazie regresji?

Dla tych zapracowanych w tygodniu, a z otwartym sercem na adopcje spotkanie powtórzymy w sobotę 30.09 start godzina 17.00. Podczas drugiego spotkania na Wasze pytania odpowiadać będzie lek.wet. Tomasz Orłowski i lek.wet. Oliwia Szopinska z Przychodni weterynaryjnej dr. Mirosławy Kwiatkowskiej z Gdyni.

Białaczkowe adopciaki w te dni nie będą z nami obecne ale specjalnie na tę okazję zaprezentujemy Wam je naszymi zdjęciami, filmami i opowieściami.

Aby umilić ten czas pojawi się też mały słodki poczęstunek!

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Prosimy jednak o zaznaczenie chęci uczestnictwa poprzez wiadomość na naszym Facebooku lub Instagramie. Wierzymy, że pojawi się dużo rodzin ale chcemy też być przygotowani z miejscem dla wszystkich!

Wierzymy, że zakochacie się w tych kotkach bo one także potrzebują poznania co to dom, ciepło kolan i miłość od człowieka. Każdy z nich jest wyjątkowy i przy kontakcie z człowiekiem pokazuje jak bardzo go potrzebuje!

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Koty z bialaczka

    Mam kotke zabrana z dzialki byla w ciezkim stanie koci katar swierzb ogolnie masakra lecz po leczeniu gdzie wydawalo sie ze juz jest dobrze okazalo sie ze kotka ma bialaczke i zaczela sie walka o jej przezycie udalo sie jest piekna i bardzo wierna.Nadmieniam iz mialam w domu jeszcze dwa koty zdrowe szybka szczepionka dla zdrowych i juz sa razem trzy lata.Polecam goraco adopcje takich kotow.Ani pies czy czlowiek sie nie zaraza od chorego kota bialaczka

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Agnieszka Majewska

Redaktor serwisu

Agnieszka Majewska

a.majewska@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów? (50 postów)

Od nieodpowiedzialnego właściciela odebrałam 3 małe koty. Maluchy są zabawne i słodkie. Szkoda jest mi je oddać. Już się przyzwyczaiłam i zostaną prawdopodobnie u nas. Chciałabym je podkarmić. dlatego też szukam karmy. gdzie znajdę jakaś tańsza, ale w miarę dobrą, na co mam zwracać uwagę? Maluchy mogą pic zwykłe mleko?

Mariola (4 dni temu)

josera ma karmy odpowiednie i dla maluchow i dla starszych kotkow

Najczęściej czytane