• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Pająków

Już 24 czerwca w Alfa Centrum Gdańsk zostanie otwarta najbardziej egzotyczna wystawa w Polsce. Dzięki niej można będzie wejść do fascynującego świata pająków i skorpionów, przyjrzeć im się z bliska, a niektóre z nich potrzymać nawet na własnej dłoni. Dodatkowo organizatorzy przygotowali coś specjalnego - "Robaczkowo", czyli część wystawy, na której zaprezentują się największe, najrzadsze i najbardziej kolorowe insekty na świecie.

Wakacyjny czas sprzyja egzotycznym podróżom, dlatego właśnie w tym czasie Alfa Centrum Gdańsk postanowiło zaprosić mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia fantastycznego świata zwierząt z najdalszych zakątków globu. Już od 24 czerwca wszyscy chętni będą mogli zajrzeć do niecodziennego uniwersum bezkręgowców i poznać bliżej tajemnice przyrody.

Na 1 piętrze Alfa Centrum Gdańsk stanie aż 50 terrariów - w 15 z nich zamieszkają fascynujące owady w ramach wystawy tematycznej "Robaczkowo". Będzie to idealna okazja, by z bezpiecznej perspektywy obejrzeć stworzenia takie jak pustynne i tropikalne modliszki czy groźnie wyglądający straszyk. Ogromne wrażenie na gościach wystawy zrobi z pewnością ponad tysiąc syczących karaczanów madagaskarskich, a także oraz pasikonik większy od ludzkiej dłoni.

Nie mniejsze emocje wzbudzą pająki i skorpiony, które na czas wystawy zamieszkają w 35 terrariach. Znajdzie się wśród nich legendarna czarna wdowa, zadziwiających rozmiarów ptasznik goliat oraz skorpiony, które potrafią zmieniać kolor w świetle UV, co można będzie zobaczyć na własne oczy.

Opiekunowie pająków i owadów z przyjemnością podzielą się podczas wystawy swoją szeroką wiedzą, odkrywając przed odwiedzającymi przyrodnicze ciekawostki. Niesamowitą atrakcją dla najodważniejszych będzie możliwość potrzymania na własnej dłoni łagodnego pająka oraz insekta i sfotografowania tego emocjonującego momentu. Sesje będą odbywać się pod nadzorem opiekuna o każdej pełnej godzinie.

Wystawę można będzie zwiedzać codziennie od godziny 10.00 do 20.00 na piętrze + 1 galerii. Czynna będzie ona przez całe wakacje, aż do 17 września. Bilety oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.wystawapajakow.pl/gdansk

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  29 zł
 • Bilet ulgowy
  24 zł
Bilet rodzinny 2+2 - 82 zł

Opinie

Agnieszka Majewska

Redaktor serwisu

Agnieszka Majewska

a.majewska@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów? (50 postów)

Od nieodpowiedzialnego właściciela odebrałam 3 małe koty. Maluchy są zabawne i słodkie. Szkoda jest mi je oddać. Już się przyzwyczaiłam i zostaną prawdopodobnie u nas. Chciałabym je podkarmić. dlatego też szukam karmy. gdzie znajdę jakaś tańsza, ale w miarę dobrą, na co mam zwracać uwagę? Maluchy mogą pic zwykłe mleko?

Mariola (4 dni temu)

josera ma karmy odpowiednie i dla maluchow i dla starszych kotkow

Najczęściej czytane