Zwierzaki

stat

Zamknięte zoo. Schroniska z ograniczeniami

Najnowszy artukuł na ten temat

WF i aktywność w czasie pandemii

Zoo zostało zamknięte do odwołania.
Zoo zostało zamknięte do odwołania. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

W związku z rozprzestrzenianiem się w kraju koronawirusa środki bezpieczeństwa podjął Gdański Ogród Zoologiczny (zamknięty do odwołania) oraz trójmiejskie schroniska dla bezdomnych zwierząt (działające z dużymi ograniczeniami).Odwołane imprezy w Trójmieście - aktualizacja


W Polsce odnotowano już ponad 60 przypadków zarażenia się koronawirusem (COVID-19). Po szkołach, uczelniach, kinach, teatrach i niektórych restauracjach w Trójmieście zamykają się kolejne instytucje.

Zoo zamknięte do odwołaniaDecyzją prezydent miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz Gdański Ogród Zoologiczny od piątku, 13 marca, zostaje zamknięty do odwołania. Poniżej treść oświadczenia.

Drodzy państwo, w trosce o wasze zdrowie, w celu zapobiegania i rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzją pani prezydent miasta Gdańska Gdański Ogród Zoologiczny od piątku, 13 marca 2020 r., będzie zamknięty dla zwiedzających do odwołania. Dyrekcja oraz pracownicy zoo proszą o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Schronisko Promyk nieczynne do odwołaniaRównież schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk zostało z kilkoma wyjątkami zamknięte do odwołania. Poniżej treść oświadczenia.

Szanowni państwo, informujemy, że z przyczyn niezależnych od schroniska, zgodnie z decyzją prezydent miasta Gdańska, schronisko będzie nieczynne do odwołania. Powyższe zarządzenie nie obejmuje: osób odbierających swoje zagubione zwierzęta. Osób, które znalazły zagubione zwierzę i będą chciały oddać je pod tymczasową opiekę schroniska. Zgłaszanie i wykonywanie interwencji w sprawie zgłoszeń o błąkających się zwierzętach odbywać się będzie również bez zakłóceń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 58 522 37 80. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Schronisko OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni zawiesza do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek. Wydaje jednak do adopcji i przyjmuje zwierzęta. Poniżej treść oświadczenia.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju OTOZ Animals zawiesza do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek na terenie schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie. Powyższe decyzje podjęte są w trosce o dobro ludzi i zwierząt ze względu na szerzenie się epidemii koronawirusa. Schronisko nadal przyjmuje i wydaje do adopcji zwierzęta. Przyjmowane do schroniska będą jedynie osoby zdecydowane na adopcję, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Prosimy o wyrozumiałość. Wskazane ograniczenia mają na celu uniknięcie ewentualnych zakażeń wśród opiekunów, od których zależy życie i zdrowie przebywających na terenie schroniska zwierząt.


Schronisko Sopotkowo prosi o ograniczenie odwiedzinNajmniej restrykcyjnie do sprawy podchodzi schronisko Sopotkowo, które nie zamyka się do odwołania, ale prosi o ograniczenie odwiedzin. Poniżej treść oświadczenia:

W związku z decyzją rządu o zamknięciu placówek edukacyjnych oraz instytucji kulturalnych pracownicy oraz wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie "Sopotkowo" bardzo proszą o ograniczenie odwiedzin schroniska.
Osoby zainteresowane adopcją zwierząt lub osoby, które są już w trakcie tego procesu, zapraszamy do schroniska od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17, w soboty i w niedziele od 11-16.

Darczyńców, którzy w niedzielę między godz. 14 a 16 planowali odebranie tablic z nazwami ulic, bardzo prosimy o przełożenie wizyty w schronisku.
Zależy nam na dobru zwierząt, zbiórkach, adopcjach i spotkaniach z państwem w Sopotkowie, jednak sytuacja stała się na tyle poważna, że zdrowie nas wszystkich powinniśmy postawić na pierwszym miejscu.

Dziękujemy za wyrozumiałość i mamy nadzieję - do zobaczenia niedługo!
Pracownicy i wolontariusze "Sopotkowa"

Opinie (18) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (150 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Fundacja MAŁE i DUŻE (2 tygodnie temu)

!! Do wszystkich Seniorów, którzy chceli by jeszcze mieć psa !!
Jeśli osoba w tym wieku jest dostatecznie sprawna, by zapewnić psu opiekę i chciałaby dać psu dom, to jest
1) wiele psich seniorów, które potrzebują domu na stosunkowo krótko (zwykle do kilku lat), a przy tym Senior seniora łatwiej zrozumie i nie ma kłopotu z brojącym młokosem ;)
2) można skorzystać z opcji tzw. domu tymczasowego, gdzie psiak jest pod opieką schroniska, schronisko pomaga w jego utrzymaniu i opiece weterynaryjnej (albo i nie, zależnie od woli opiekuna) oraz zapewnia psu opiekę w razie, gdyby z jakiegokolwiek powodu został sam.
Myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Dla psiaka lepszy jest dom tymczasowy, niż pobyt w schronisku! A Seniorzy już też są dziś inni, niż kiedyś, no i są przecież różni :D tak psy, jak i ludzie :D Polecam to rozwiązanie! Nie ma powodu, byście rezygnowali z pieskiego towarzystwa, a wręcz przeciwnie!! :D

więcej tematów »