Zwierzaki

stat

Znani z Trójmiasta wspierają zwierzaki z Ciapkowa

Sarsa i pies Heros
Sarsa i pies Heros fot. Monika Chodak Photography

Wolontariuszki z Ciapkowa - Kasia Laskowska, Karolina Kokot i Ewa Nosowska - wraz pomocą innych wolontariuszy tworzą wyjątkowy kalendarz na rok 2020, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na cele gdyńskiego schroniska.- Na zdjęciach w każdym miesiącu będzie występował nasz podopieczny (pies lub kot) w towarzystwie znanej i cenionej postaci z Pomorza. W kalendarzu wystąpią te zwierzęta, które długo czekają na swój wymarzony dom lub mają mniejsze szanse na adopcję np. ze względu na wiek lub chorobę. Do naszego projektu zaprosiłyśmy osoby, które w różny sposób promują Gdynię i Pomorze: zwróciłyśmy się z propozycją do aktorów, sportowców, muzyków, naukowców, dziennikarzy i artystów - opowiada Ewa Nosowska, wolontariuszka, jedna z pomysłodawczyń kalendarza.

Zwierzaki do adopcji w Trójmieście


W tym szczytnym celu wolontariuszom udało się zaprosić do współpracy Janusza Kupcewicza (gdyńskiego piłkarza), Macieja Kosycarza (fotografa), Magdę Benedę (malarkę), Joachima Lamżę (aktora filmowego i teatralnego), Sarsę (piosenkarkę), prof. Marka Żukowskiego (fizyka kwantowego), Beatę Buczek-Żarnecką (gdyńską aktorkę teatralną i filmową), Annę Rogowską (mistrzynię świata w skoku o tyczce), Tomka "Lipę" Lipnickiego (muzyka, kompozytora, lidera Illusion i Lipali), Abelarda Gizę (stand-upera), Julię Kamińską (aktorkę) i Agnieszkę Kępkę (behawiorystkę, prowadzącą w Radiu Gdańsk audycję "Psie porady").


- Nasz kalendarz będzie wyjątkowy, ponieważ oprócz promowania adopcji, pokazania, ile mamy wyjątkowych ludzi w naszej przestrzeni publicznej, pozwoli również promować postawę obywatelską i wolontariat osób dorosłych - mówi Kasia Laskowska, jedna z organizatorek akcji.
Kalendarz w całości będzie przygotowany przez czynnych wolontariuszy schroniska Ciapkowo, wspartych również wolontariacko (lub w części wolontariacko) przez profesjonalistów (m.in. fotografów, grafików, prawnika).

- Całość przedsięwzięcia pragniemy sfinansować z wpłat sponsorów. W dalszym ciągu szukamy jeszcze firm, które wsparłyby nasz projekt i równocześnie wpasowałby się w koncepcję kalendarza - mówi wolontariuszka Karolina Kokot.
Kalendarz, w cenie 50 zł, dostępny będzie do kupienia za pośrednictwem Fundacji Animalsi od 30 listopada 2019 r., kiedy to nastąpi jego oficjalna premiera, na którą już dziś zapraszają wolontariusze. Póki co postępy nad jego pracą można śledzić na Facebooku.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Karma Alkee OPINIA (9 postów)

Przestrzegam wszystkich przed karmą firmy Alkee! Skuszona podczas wystawy psów, w Gdańsku zdecydowałam się zamówić worek. Chciałabym podkreślić, że była to karma w wersji HIPOALERGICZNEJ. Szybko pożałowałam swojej decyzji, a mój bokser bardzo ją odchorował. Najpierw pojawiła się wysypka alergiczna, zostały podane sterydy, mimo tego w skutek rozdrapania wdało się zakażenie - gronkowiec. Włączyliśmy antybiotyki, do tego doszła grzybica. Pies miał łyse plamki. Musieliśmy robić wymazy na posiewy z krostek, stosować antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, osłonowe na wątrobę, probiotyki oraz witaminy na sierść. Leczenie trwało ponad 6 tygodni, suplementacja trwa do dziś. Wydaliśmy ponad 1200 zł na wizyty u weterynarza oraz leki. Z początku nie winiłam producenta karmy, boksery jak wiadomo są alergikami. Dziś zmieniłam zdanie , to jest w 100% wina producenta. Karmę, która mi została oddałam przyjacielowi. Tydzień temu zaczął ją podawać. Jego pies jest dziś chory - ma ropne krosty. (Nie bokser). To nie jest zbieg okoliczności : ta karma to jakaś katastrofa ! Trucizna, która nie nadaje się, dla żadnego zwierzaka. Choroba drugiego psa potwierdza, że jest to karma toksyczna i bardzo, bardzo szkodliwa. Założyłam tutaj wątek, ponieważ firma usuwa niepochlebne komentarze na FB. Mam nadzieję, że choć kilka osób, które miałyby kupić to paskudztwo od tego odwiodę i ich zwierzaki na tym nie ucierpią.

Heban (4 tygodnie temu)

Daję swojemu psu. Czarna lśniąca sierść nie zauważyłem problemów.

więcej tematów »