Zwierzaki

stat

Zwłoki zwierzęcia bez głowy znaleziono w gdańskim parku

W parku w Gdańsku znaleziono okaleczone zwłoki, prawdopodobnie psa. Uwaga: po powiększeniu wyświetli się zdjęcie bez cenzury.
W parku w Gdańsku znaleziono okaleczone zwłoki, prawdopodobnie psa. Uwaga: po powiększeniu wyświetli się zdjęcie bez cenzury. trojmiasto.pl/czytelnik

W parku na Zaspie w poniedziałek, 27.01.2020 r., znaleziono mocno okaleczone zwłoki zwierzęcia - najprawdopodobniej psa. Sprawę badają policjanci.Kary grożące za znęcanie się nad zwierzętami...

są wciąż zbyt łagodne, nawet po ich zaostrzeniu 86%
są w sam raz 2%
są zbyt surowe 2%
są wyważone, ale jest problem z łapaniem sprawców 10%
zakończona Łącznie głosów: 6673
O makabrycznym znalezisku poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Z ich relacji wynikało, że martwe zwierzę to pies, którego pozbawiono głowy, a w pysk zwierzęcia wciśnięto ogon. Sprawa została zgłoszona policjantom.

- Tuż przed godz. 11 policjanci z komisariatu policji na Przymorzu odebrali zgłoszenie o znalezieniu na terenie parku na Zaspie szczątków zwierzęcia. Na miejsce pojechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, policyjny technik zabezpieczył ślady. Policjanci ustalili i przesłuchali pierwszych świadków. Po czynnościach zabezpieczone szczątki zwierzęcia zostaną przewiezione do lecznicy weterynaryjnej, do badań sekcyjnych. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzą okoliczności tego zdarzenia - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Surowsze przepisy za znęcanie się nad zwierzętamiPrzypomnijmy: w 2018 roku Sejm przyjął ustawę zaostrzającą konsekwencje za bestialskie traktowanie zwierząt. Kary grożące za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami wzrosły z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku popełnienia takiego przestępstwa ze szczególnym okrucieństwem sprawcy może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

Zarzuty i akt oskarżenia za męczenie zwierzątW ostatnich miesiącach pomorska prokuratura zajmowała się dwiema głośnymi sprawami dotyczącymi znęcania się nad zwierzętami. Kwidzyńscy śledczy nadzorują postępowanie związane z wydarzeniami z 14 stycznia 2020 roku. Wówczas media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna znęca się nad kotem, bijąc go kijem.

Z kolei Prokuratura Rejonowa w Kartuzach skierowała do sądu akt oskarżenia dotyczący znęcania się nad psem rasy beagle. Znaleziony pies miał łańcuch wrośnięty w skórę szyi.

Opinie (494) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj