Zwierzaki

stat

Astra: pojętna i aktywna suczka czeka na dom

Astra to młoda, bardzo mądra i pojętna suczka. Energiczna i łaknąca kontaktu z człowiekiem, do którego bardzo się przywiązuje.
Astra to młoda, bardzo mądra i pojętna suczka. Energiczna i łaknąca kontaktu z człowiekiem, do którego bardzo się przywiązuje. fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Alfie, psim staruszku, który pilnie potrzebuje domu, dziś historia Astry.Astra to młoda, około roczna sunia, o czarnej sierści i solidnej, ale też smukłej psiej posturze. W ruchach jest niezwykle zwinna i żywiołowa.

- Uwielbia spacery, najbardziej te długie, podczas których może się wyszaleć, pobawić i oczywiście trochę zmęczyć - opowiada wolontariusz Sopotkowa.
Astra jest mądra i pojętna. Energiczna i łaknąca kontaktu z człowiekiem, do którego bardzo się przywiązuje. Ekscytuje się wyjściem z boksu - skacze i tańczy z radości, ale wystarczy wydać komendę "siad" i poczekać, aż emocje opadną.

- Dlatego czasem początki wyprowadzania Astry bywają trudne, jednak spokój i opanowanie to klucz do sukcesu. Bo to bardzo mądra psina. Wymaga tylko okiełznania jej energicznego temperamentu wynikającego z młodego wieku. Astra uczestniczy w schroniskowych zajęciach Rally-O i coraz lepiej sobie radzi. Potrafi pięknie skupić się na przewodniku i drzemie w niej duży potencjał. Lubi zajęcia z człowiekiem, więc przy odrobinie systematycznej pracy ułożenie suni i wspólne radosne chwile są w zasięgu ręki - zapewnia pracownik schroniska.
Największym dla niej smutkiem jest powrót do boksu i samotność, bardzo nie lubi rozłąki. Dlatego też przyszły opiekun powinien stopniowo przyzwyczajać ją do pozostawania samej na dłużej. Byłoby cudownie, gdyby tak jak Astra lubił ruch i aktywność fizyczną.

Jeśli chcesz podarować Astrze dom (numer w schronisku 3/19), skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (25 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

psiara (3 tygodnie temu)

Dokladnie tak jest i żałujcie, że nie widzieliście tego "salonu" w blaszanym baraku o powierzchni kilku metrów kwadratowych!!!

więcej tematów »