• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dwa wilki w Gdyni? To zdjęcie poruszyło internautów

Szymon Zięba
17 października 2023, godz. 13:00  Raport
Opinie (100)
Dwa wilki widziane na ul. Polskiej w Gdyni? Okazało się, że to wilczaki, psy, które można legalnie posiadać. Dwa wilki widziane na ul. Polskiej w Gdyni? Okazało się, że to wilczaki, psy, które można legalnie posiadać.

Dwa młode wilki spacerowały we wtorek, 17.10.2023 r., w nocy ulicą PolskąMapka w Gdyni - napisali nam czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Zwierzęta zniknęły tak szybko, jak się pojawiły. Jak się jednak okazuje, to wcale nie wilki, a wilczaki - krzyżówka owczarka niemieckiego i wilka karpackiego - których w Gdyni jest co najmniej kilkanaście. Najprawdopodobniej zwierzęta uciekły właścicielowi.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Widziałe(a)ś wilka w naturze?

Nie ma chyba osoby, która nie zna baśni o Czerwonym Kapturku, małej dziewczynce, której przygodę po raz pierwszy opisał w 1697 roku Charles a Perrault w książce Bajki Babci Gąski.

Siedemnastowieczny autor, z typową dla ówczesnych czasów wrażliwością, zakończył historię śmiercią złego wilka, który wcześniej połknął dziewczynkę i jej babcię. Zwierz ostatecznie ginie z ręki gajowego, który rozpruwa brzuch ludojada i w ten sposób uwalnia jego ofiary.

Wilki. Zwierzęta groźne czy tylko ze złą sławą?Czerwony Kapturek i zły wilk w książce Jessiego Willcoxa Smitha z 1911 roku.  Czerwony Kapturek i zły wilk w książce Jessiego Willcoxa Smitha z 1911 roku.
W dużej mierze właśnie ludowe historie czy legendy przyczyniły się do tego, że do dziś wilki wielu osobom kojarzą się ze zwierzętami okrutnymi i niebezpiecznymi.

Nie tak dawno temu niektóre media powielały fake newsy, według których wilki stoją za atakami na zwierzęta w pomorskich gospodarstwach. Działo się tak pomimo opinii leśników, którzy wskazywali, że stoją za tym watahy zdziczałych psów, dużo groźniejszych niż płochliwe z reguły wilki.Te drugie bowiem unikają kontaktu z człowiekiem, jak tylko mogą, wybierając najczęściej ucieczkę, a najchętniej trzymając się jak najdalej od miast czy wsi.Co zrobić, gdy spotka się wilka?Tym bardziej dziwny wydał się wpis naszego czytelnika, który w Raporcie z Trójmiasta zaalarmował, że ulicą Polską w Gdyni biegną sobie dwa wilki.

Choć takie zwierzęta były widziane w Trójmieście i okolicach:

Spotkanie z białym wilkiem nieopodal Trójmiasta.Samotny, biały wilk nagrany niedaleko Trójmiasta.to nie zapuszczały się tak blisko ludzkich osiedli. Jak się jednak okazuje, nasz czytelnik się pomylił. Na zdjęciu uwiecznił bowiem nie wilki, a wilczaki czechosłowackie.

Te psy przypominają wilka zarówno z wyglądu, umaszczenia, jak i sposobu poruszania się. Ich hodowla jest jednak całkowicie legalna, tak jak i posiadanie "w domu".

Wilka nie tykaj. Zwierzęta są pod ochronąCo jednak, gdy na naszej drodze stanie "prawdziwy" wilk? Samodzielna próba "siłowego" przepędzenia zwierząt może skończyć się źle nie tylko ze względu na agresywne zachowanie przestraszonego czworonoga, ale i konsekwencje prawne.

W roku 1995 wilki zostały objęte ochroną w części Polski, a od 1998 są chronione w całym kraju. W uzasadnieniu do tej decyzji, podkreślono pozytywną rolę drapieżników w utrzymaniu równowagi ekologicznej w lasach.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

W te wakacje odwiedzam Strusią Farmę

20 zł
w plenerze

Debata "Pies-Bliski-Obcy-Wykluczony"

30 zł
debata

PupiLove Targi w Gdyni

targi

XXXVII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

pokaz

Najczęściej czytane