• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fretka zaklinowała się w ogrodzeniu

Maj
27 stycznia 2023, godz. 15:00 
Opinie (24)
aktualizacja: godz. 11:48 (27 stycznia 2023)
Straż miejska po raz kolejny pomogła uwolnić zwierzaka będącego w pułapce. Straż miejska po raz kolejny pomogła uwolnić zwierzaka będącego w pułapce.

Nietypowy gość odwiedził posiadłość na Wyspie Sobieszewskiej. Pozostałby zapewne niezauważony, gdyby nie to, że zaklinował się w ogrodzeniu. Na miejsce została wezwana Straż Miejska. To kolejna udana interwencja mundurowych.Co robisz, widząc dzikie zwierzę w pułapce?

W czwartek, kilka minut po godz. 8, na numer 986 zadzwoniła kobieta i poprosiła strażników miejskich o pomoc. W płocie, przy swojej posesji, mieszkanka Wyspy Sobieszewskiej zobaczyła uwięzione zwierzę. Według niej była to kuna. Na miejsce pojechały funkcjonariuszki z Referatu VI.

Okazało się, że w pułapce znalazła się fretka, zwierzę podobne do kuny. Zwierzak był zaplątany w siatkę ogrodzeniową i nie mógł się oswobodzić. Mogło to doprowadzić do jego okaleczenia bądź nawet śmierci. Zwierzę było wycieńczone walką o wolność.

Pies utknął między ścianami Pies utknął między ścianami

Funkcjonariuszki natychmiast przystąpiły do działania. Za zgodą właścicielki nieruchomości z pomocą kombinerek rozcięły drut i uwolniły drapieżnika, który mimo zmęczenia szybko uciekł do lasu.

Pamietaj! Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, poinformujmy Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni - tel. 986, 58 660 11 83, 661 600 571 lub dowolną jednostkę straży miejskiej. Nie pozostawiaj potrzebującego zwierzaka samemu sobie.
Maj

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Halowy Puchar Polski w skokach

zawody / wyścigi

Food trucki kochają zwierzaki

street food, imprezy i akcje charytatywne

Selfie Project JumpOFF - Finał Cylku

zawody / wyścigi

Eventing Sopot Spring Tour

zawody / wyścigi

Najczęściej czytane