• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdynia: startuje bezpłatna kastracja i czipowanie kotów właścicielskich

Agnieszka Majewska
16 maja 2023, godz. 13:00 
Opinie (36)
Program bezpłatnej sterylizacji i kastracji kotów oraz akcja czipowania wystartowały w Gdyni 15 maja. Program bezpłatnej sterylizacji i kastracji kotów oraz akcja czipowania wystartowały w Gdyni 15 maja.

Od poniedziałku, 15 maja, ruszył w Gdyni program bezpłatnej kastracji i sterylizacji kotów właścicielskich. W tym roku do wykorzystania jest 20 tys. zł. Należy się spieszyć, bo akcja trwa tylko do wyczerpania przeznaczonych na nią środków finansowych.W Gdyni wystartował program bezpłatnej kastracji i sterylizacji kotów właścicielskich.

- W tym roku poszerzyliśmy akcję o ich czipowanie. Miejski program sterylizacji i kastracji kotów właścicielskich realizowany jest Gdyni po raz kolejny i co roku przyczynia się do zmniejszenia populacji bezdomnych zwierząt. To bardzo ważne, żeby zwierzęta były zaczipowane, bo ułatwia to ich identyfikację i dotarcie do właściciela, gdy się zgubią i trafiają do schroniska. Kto jeszcze tego nie zrobił, teraz ma do tego okazję - mówi wiceprezydent ds. innowacji, Michał Guć.

Jak umówić swojego kota na zabieg?Należy zgłosić się osobiście do Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Gdyni, znajdującego się przy ul. 10 Lutego 24. Na miejscu, po weryfikacji dokumentów: dowodu osobistego, dokumentu potwierdzającego bycie mieszkańcem Gdyni oraz dokumentu potwierdzającego prawo do kota (np. książeczka zdrowia, paszport), zostaje wydane zlecenie na zabieg.

Jako potwierdzenie zamieszkania na terenie Gdyni należy okazać jeden z następujących dokumentów: pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT, aktualny rachunek za dowolne media z widocznym adresem zamieszkania lub przedstawić ważną kartę mieszkańca Gdyni.

W programie mogą brać udział koty powyżej 6. miesiąca oraz kwalifikujące się do znieczulenia ogólnego (zabiegowi mogą być poddane tylko zwierzęta zdrowe). W ramach wykonanego zabiegu wliczone jest podawanie leków przeciwbólowych i antybiotyków.

Darmowa sterylizacja psów i kotów w Gdańsku. Pula jest ograniczona Darmowa sterylizacja psów i kotów w Gdańsku. Pula jest ograniczona

Lekarz prowadzący poinstruuje, jak przygotować naszego kota do zabiegu i jaką opiekę zapewnić zwierzęciu po opuszczeniu lecznicy. Dla zachowania bezpieczeństwa należy dostarczyć kota na zabieg i odebrać po zabiegu we własnym, szczelnym i sprawnym transporterze przeznaczonym do przewozu kotów. Należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych przekazanych przez lekarza weterynarii.

U kotów starszych (ponad 6-letnich) zalecane jest wykonanie badania krwi przed zabiegiem w celu wykluczenia utajonych chorób układu moczowego. Badanie krwi można wykonać w dowolnym zakładzie leczniczym dla zwierząt - koszty badania ponosi właściciel. Warto przypomnieć, że morfologia krwi to badanie, które naszemu kotu należy robić przynajmniej raz w roku, a starszym lub chorującym zwierzętom częściej.

Gdzie na zabieg?Zabiegi będą się dobywały w trzech lecznicach weterynaryjnych na terenie Gdyni: Przychodnia Weterynaryjna MAGICVET, ul. Jaskółcza 4; Klinika Weterynaryjna S.C., ul. Stryjska 25 oraz ul. Cechowa 11.


Liczba zabiegów jest ograniczona. Akcja prowadzona jest do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel, jednak nie dłużej niż do 15 grudnia 2023 r.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Mistrzostwa Pomorza w skokach (2 opinie)

zawody / wyścigi

Chartoterapia - Gdańsk - The Great Global Greyhound Walk (1 opinia)

spacer

Puppy Yoga z Border Collie

100 zł
joga

Wszystko o budzącym lęk kocim wirusie białaczki FeLV

spotkanie, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane