Zwierzaki

Groszek - gdy choroba utrudnia adopcję

Groszek nie wie, że jest chory. Radzi sobie dobrze. Rośnie, bawi się, wcina za dwóch, pięknie załatwia się do kuwety, myje się. Jednym słowem - kot na medal!
Groszek nie wie, że jest chory. Radzi sobie dobrze. Rośnie, bawi się, wcina za dwóch, pięknie załatwia się do kuwety, myje się. Jednym słowem - kot na medal! mat. schronisko Ciapkowo

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o staruszku Stasiu, który przeszedł zespół przedsionkowy, a dziś pilnie potrzebuje domu. Dziś historia kocurka Groszka, który pomimo młodego wieku ma problem ze znalezieniem swojego domu.Groszek jest młodym, pięknym kotem, jednak ma małe szanse na adopcję. Dlaczego? Groszek ma hipoplazję móżdżku. Wada ta występuje najczęściej, gdy matka przechodzi chorobę wirusową, będąc w ciąży, lub kiedy samo kocię przejdzie taką chorobę. Pomimo że wirus zostaje pokonany, pozostawia po sobie nieodwracalne zmiany, głównie problemy z utrzymaniem równowagi.

- Kocurek mocno się chwieje. Nie jest w stanie utrzymać równowagi w pozycji stojącej. Jednak gdy znajdzie oparcie, na przykład ścianę czy też pomocną rękę człowieka, jest o wiele lepiej! Do tego codziennie ćwiczymy z nim chodzenie w zrobionej przez nas "uprzęży" - informuje pracownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni Ciapkowo.

Groszek aktualnie jeździ na rehabilitacje do pani Izy z Fizjozen - już widać pierwsze postępy.

- Groszek nie wie, że jest chory. Radzi sobie dobrze. Rośnie, bawi się, wcina za dwóch, pięknie załatwia się do kuwety, myje się. Jednym słowem - kot na medal! Do tego jest bardzo dzielny - opowiada wolontariusz Ciapkowa.

Na Groszka trzeba zwracać szczególną uwagę i objąć go szczególną opieką.

- Jest nam bardzo przykro patrzeć, kiedy kociaki muszą dorastać w schronisku. Jednym z takich kociaków jest właśnie Groszek. Ze względu na swoją przypadłość ma niewielkie szanse na adopcję - mówi pracownik Ciapkowa. - Czy znajdzie się osoba, która przygarnie naszego "kiwaczka" Groszka pod swoje skrzydła? On też zasługuje na to, aby szczęśliwie żyć w swoim własnym domku, u boku kochających opiekunów.
Osoby zainteresowane adopcją Groszka proszone są o kontakt ze Schroniskiem Ciapkowo w Gdyni pod numerem telefonu 58 622 25 52 lub adresem mailowym schronisko@ciapkowo.pl.

Schronisko zastrzega sobie prawo do wyboru nowego domu. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj