Zwierzaki

stat

Misiek - duży pies z wielkim sercem potrzebuje człowieka

Misiek z całą pewnością potrzebuje spokojnego domu, ogromu miłości oraz troski, na które zasługuje. Uwielbia spędzać czas z człowiekiem, a wręcz go potrzebuje, kocha pieszczoty.
Misiek z całą pewnością potrzebuje spokojnego domu, ogromu miłości oraz troski, na które zasługuje. Uwielbia spędzać czas z człowiekiem, a wręcz go potrzebuje, kocha pieszczoty. fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Tomie, psie, który pilnie potrzebuje domu, dziś historia Miśka.Znalezienie domu dla Miśka jest nie lada wyzwaniem. Mimo zachwycającej urody jego rozmiar budzi respekt, a dolegliwości nie pomagają, żeby mógł się cieszyć "swoim" człowiekiem.

- Miś, Misiek, kochany, wielki, niewiarygodnie piękny rudy pies z ogromnym sercem. Gdy widzi osoby, które się nim opiekują i wychodzą z nim na spacery, to pomimo swoich znacznych gabarytów, skacze z radości jak mały szczeniak - opowiada wolontariuszka ze schroniska Sopotkowo. - Podczas wyjść reaguje niechęcią na inne psy, prawdopodobnie ma to związek z próbą chronienia osoby, która go prowadzi. Mimo tego Misiek ma niezwykle pozytywne usposobienie i chętnie spędza czas z człowiekiem, z całą pewnością stanowi wiernego kompana nawet na dłuższych spacerach.
Początki Miśka w Sopotkowie były trudne. Bardzo ciężko było mu przyzwyczaić się do schroniskowych warunków. Jednak cierpliwość i wypracowanie wspólnych kompromisów pozwoliły zapanować nad emocjami. Misiek wymaga wyrozumiałości, bo jak każdy miewa słabsze lub gorsze dni, z uwagi na fakt, że nie jest już szczeniaczkiem, a kilkuletnim psem z chorą wątrobą. Choruje również na padaczkę. Chociaż brzmi to groźnie, wystarczy odpowiednia karma oraz regularne podawanie leków - wtedy wszystkie dolegliwości są pod kontrolą.


- Jest to pies, który już w pierwszym odruchu zachwyca wyglądem i chciałoby się go przytulić, jednak z uwagi na rozmiar wzbudza respekt. Z całą pewnością potrzebuje spokojnego domu, ogromu miłości oraz troski, na które zasługuje. Uwielbia spędzać czas z człowiekiem, a wręcz go potrzebuje, kocha pieszczoty. Z pewnością idealnym dla niego miejscem będzie dom z ogrodem, w którym będzie mógł spędzać czas. Wierzymy, że znajdzie się ktoś, kogo zachwyci swoją urodą i kto, mimo jego dolegliwości, otoczy go opieką i miłości.
Jeśli chcesz podarować Misiowi dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (23) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (21 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

Ilona (1 tydzień temu)

Kamień powoduje choroby dziąseł (np. stany zapalne) i zębów. Zepsute i rozchwiane zęby dokuczają psu podobnie jak człowiekowi, a stan zapalny w obrębie głowy stanowi realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się zakażenia (zatoki, nawet mózg). Dlatego właśnie kamień trzeba usuwać. A w ogóle mam wrażenie, że leczysz tu jakieś swoje problemy, bo jesteś napastliwy, czepliwy, agresywny i antypatyczny. Zamiast tu dymić poczytaj o psich chorobach zębów i przyzębia.

więcej tematów »