Zwierzaki

stat

Płoszą małe foki, które pojawiły się w Gdyni

Nieodpowiedzialni spacerowicze zakłócają spokój wylegującym się na nabrzeżu fokom.
Nieodpowiedzialni spacerowicze zakłócają spokój wylegującym się na nabrzeżu fokom. fot. WWF

Foki, które niedawno pojawiły się w Gdyni, są nękane przez nieodpowiedzialnych spacerowiczów. Ekolodzy apelują, by na widok takich incydentów reagować, i przypominają, że ten gatunek zwierząt jest gatunkiem chronionym, za ich płoszenie grożą więc prawne konsekwencje.Fundacje dla zwierząt w Trójmieście


Widzisz, że ktoś znęca się nad swoim zwierzęciem, co robisz?

zwracam uwagę i proszę, by więcej tego nie robił 53%
od razu dzwonię po straż miejską/policję 37%
nic nie robię, to nie moje zwierzę, więc to nie moja sprawa 10%
zakończona Łącznie głosów: 655
Na przełomie lutego i marca rodzą się foki szare. Często o tej porze pojawiają się na brzegach plaż w Trójmieście. W ostatnich dniach można było je także zobaczyć, kiedy wygrzewały się w promieniach wiosennego słońca, m.in. nieopodal plaży w Gdyni. Zdjęcia i filmy z tymi zwierzętami czytelnicy wysyłali nam w Raporcie z Trójmiasta.

Przedstawiciele helskiego Fokarium zwracają tymczasem uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie niektórych osób, które za wszelką cenę próbują "rozruszać" wylegujące się na słońcu zwierzęta.

- Niestety pojawiają się ludzie, którzy próbują wyrządzić krzywdę tym fokom. Zdarza się rzucanie kawałkiem drewna w zwierzęta, płoszenie, podchodzenie i nękanie fok, które czuły się dotąd bezpiecznie na gdyńskim wybrzeżu - podkreślają pracownicy Fokarium.

Widzisz, że ktoś znęca się nad zwierzętami? Reaguj!Ekolodzy apelują, by reagować w sytuacji, w której będziemy świadkiem płoszenia fok lub znęcania się nad tymi zwierzętami.

Co robić, gdy spotkamy małą fokę?- Pomóżcie maluchom w spokoju odpocząć. I upominajcie ludzi - płoszenie fok szarych jest nękaniem gatunku chronionego - grożą za to prawne konsekwencje - podkreślają.

Młoda foczka, pełen lub w Gdyni:

Opinie (75) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj