• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Uratowali szczeniaka, który utknął w leju po wydobyciu bursztynu

Ewelina Oleksy
21 września 2022, godz. 08:00 
Opinie (50)
Szczeniaka udało się uratować po kilkugodzinnej akcji strażaków. Szczeniaka udało się uratować po kilkugodzinnej akcji strażaków.

Kilka godzin trwała akcja ratowania szczeniaka, który wpadł do leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu. To kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie w Gdańsku.Spuszczasz psa ze smyczy podczas spacerów?

Dziura w ziemi po nielegalnym wydobyciu bursztynu w rejonie ul. KontenerowejMapka okazała się niebezpieczną pułapką. Wpadł w nią szczeniak, który spacerował po przyportowych łąkach.

Właściciel pieska nie był w stanie go sam wydobyć. Na ratunek trzeba było wezwać strażników miejskich oraz strażaków. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 września.

- Nasi strażacy, po kilkugodzinnej akcji, uratowali małego szczeniaka z głębokiej dziury po wydobyciu bursztynu. Dla nas każde życie jest ważne - poinformowali strażacy z Portowej Straży Pożarnej "Florian".
  • Akcja ratowania szczeniaka.
  • Akcja ratowania szczeniaka.
Jak informuje Straż Miejska w Gdańsku, której pracownicy brali udział w akcji ratowniczej, otwór z zewnątrz był niewielki, ale za to bardzo głęboki.

- Bez odpowiedniego sprzętu nie było szans na wyciągnięcie szczeniaka - mówi młodszy strażnik Marta Zacharczyk.
To kolejna tego typu akcja w ostatnim czasie. Pod koniec lipca informowaliśmy o psie uwięzionym w leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu w Sobieszewie. Wtedy też udało się go uratować dzięki sprawnej akcji strażaków.

W lipcu pies utknął w leju po wydobywaniu bursztynu w Sobieszewie. W lipcu pies utknął w leju po wydobywaniu bursztynu w Sobieszewie.
Proceder nielegalnego płukania bursztynu w lasach trwa w najlepsze, o czym przekonał się też ostatnio nasz czytelnik, pan Emil z rodziną, spędzający urlop na Stogach. Podczas spaceru po lesie do wypłukanego przez wodę krateru wpadł jego 6-letni syn.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Psie warsztaty

warsztaty

Zawody halowe JumpOFF

zawody / wyścigi

Targi Terrarystyczne Terra Expo

targi

Zawody halowe JumpOFF

zawody / wyścigi

Najczęściej czytane