stat
Impreza już się odbyła

Wszystko o budzącym lęk kocim wirusie białaczki FeLV

W ciągu ostatnich sześciu lat pod naszą opieką przewinęło się prawie 500 adopciaków. Ci, którzy nas śledzą od samego początku, na pewno zauważyli, że nie tylko zdrowymi kociakami się już opiekowaliśmy. Grzybica, pchły, świerzb, giardie, koci katar, problemy z ząbkami, transfuzja krwi. Mieliśmy koty po amputacjach kończyn czy operacjach oczu. Wydawało nam się, że wygrane i przegrane walki z nowotworem, fipem czy panleukopenią to już wszystko, z czym przyszło nam się zmierzyć, kiedy nagle pojawił się u nas kotek z białaczką.

Mimo tego, że my i wolontariusze fundacji, z którymi współpracujemy, robią wszystko, by odłowione koty postawić na łapy i móc wydać je do adopcji w jak najlepszym stanie, to i tak czas przyznać, że czasami nie jesteśmy w stanie uchronić ich przed wszystkim.

Obecnie pod opieką Fundacji Koty spod bloku i Fundacji Kotangens znajduje się kilkoro kotków, które ze względu na swoje plusy w wynikach wpadają w smutną, czarną adopcyjną "otchłań". Wspólnymi siłami chcemy Was przekonać, że nie należy się bać "chorych" kotów i że one także zasługują na życie pełne miłości bez skazywania je na resztę życie tylko w izolacyjnej klatce.

Zachęcając Was do poznania tych kotków chcemy zorganizować w kawiarni tydzień adopcyjny dla kotków FeLV.

W dniach 23.09 - 1.10 w kawiarni pojawi się projektor, który będzie wyświetlał kotki szukające domu!

W dniu 26.09 (wtorek) od godziny 18.00 - 19.30 odbędzie się dla Was spotkanie z wolontariuszami i osobami, które opiekują się obecnie białaczkowymi kotami oraz lekarzem weterynarii z Przychodni weterynaryjnej Vitavet w Gdańsku. Pogadankę poprowadzi lek. wet. Bartosz Kaszuba.

Pojawią się odpowiedzi między innymi na pytania:

Kiedy atakuje wirus? Jakie choroby wywołuje wirus kociej białaczki? Jak dochodzi do zakażenia? Czym właściwie jest ta białaczka u kotów? Jakie są objawy białaczki? Czy istnieją środki ochronne przeciwko białaczce kotów? Co należy zrobić, jeżeli kot już choruje na białaczkę? Czy chory kot może żyć z innymi zwierzętami? Czy choroba przenosi się na człowieka lub inne zwierzęta ? Co kiedy wirus jest w fazie regresji?

Dla tych zapracowanych w tygodniu, a z otwartym sercem na adopcje spotkanie powtórzymy w sobotę 30.09 start godzina 17.00. Podczas drugiego spotkania na Wasze pytania odpowiadać będzie lek. wet. Tomasz Orłowski i lek. wet. Oliwia Szopinska z Przychodni weterynaryjnej dr. Mirosławy Kwiatkowskiej z Gdyni.

Białaczkowe adopciaki w te dni nie będą z nami obecne, ale specjalnie na tę okazję zaprezentujemy Wam je naszymi zdjęciami, filmami i opowieściami.

Aby umilić ten czas, pojawi się też mały słodki poczęstunek!

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Prosimy jednak o zaznaczenie chęci uczestnictwa poprzez wiadomość na naszym Facebooku lub Instagramie. Wierzymy, że pojawi się dużo rodzin, ale chcemy też być przygotowani z miejscem dla wszystkich!

Wierzymy, że zakochacie się w tych kotkach, bo one także potrzebują poznania, co to dom, ciepło kolan i miłość od człowieka. Każdy z nich jest wyjątkowy i przy kontakcie z człowiekiem pokazuje, jak bardzo go potrzebuje!

Przeczytaj także

Opinie

Agnieszka Majewska

Redaktor serwisu

Agnieszka Majewska

a.majewska@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (330 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

(3 tygodnie temu)

Każdy hodowca ma obowiązek wykonywać odpowiednie badania genetyczne przed rozmnażaniem psów oraz przestrzegać zasad kojarzenia. Niestety nie każdy hodowca to pasjonat i część z nich to zwykli handlarze stawiający zysk na pierwszym miejsu.