• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zróbmy wszystko, aby znalazł dom. Misiek szuka opiekuna

"Obiecałem mu, że zrobię co w mojej mocy, aby o nim usłyszał świat i znalazł się ten jeden, jedyny człowiek, dla którego Miś jest przeznaczony".
"Obiecałem mu, że zrobię co w mojej mocy, aby o nim usłyszał świat i znalazł się ten jeden, jedyny człowiek, dla którego Miś jest przeznaczony". mat. wolontariusz

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o kocich braciach, którzy po śmierci opiekuna trafili na ulicę, dziś szukamy domu dla przepięknego, wyjątkowego psa - Miśka.Miś już szósty rok spędza w schroniskowym boksie Schroniska dla Zwierząt w Dąbrówce i ogląda świat zza krat.

- Od ponad czterech lat obserwuję, jak chłopak się zmienia, zarówno do człowieka, jak i psów z otoczenia. Kiedyś budził strach i respekt, nie dawał sobie "w kaszę dmuchać", ale teraz to już przeszłość - opowiada nam Artur, wolontariusz, który poświęca czas Misiowi w schronisku.
Jest psem aktywnym, lubiącym spacery, węszenie i w zasadzie świetny z niego kompan na grzyby, górki i pagórki, chętny do wszystkiego, nawet kąpiel w zimnej rzece mu niestraszna, a kiedy się zatrzymamy, Miś siada i wpatruje się w człowieka swoimi bursztynowymi "łobuzerskimi" oczyma. Lubi położyć się na plecach, zapraszając do podrapania. Zna też podstawowe komendy.

- Wierzę, że ten brak zainteresowania nim jednak się zmieni. By móc coś więcej o Misiu powiedzieć, zrobić mu kilka zdjęć bez krat i poznać go lepiej poza schroniskowym otoczeniem zabraliśmy chłopaka na wycieczkę. Bez żadnego problemu wsiadł do samochodu. Mimo stresu i nowych okoliczności, przez całą 40-minutową drogę był grzeczny i uważnie obserwował otoczenie. Nowy teren (wiejski) ogarnął z niesamowitą ciekawością, a na nowe psie towarzystwo zareagował ze spokojem, bez cienia agresji. Wprowadzony na smyczy do domu ze zwierzętami, pokazał im klasę, obwąchując szczekające towarzystwo.

Miś ma niepowtarzalną urodę, umaszczenie, a oprawa oczu zwraca uwagę. To cudny pies, mieszaniec kilku ciekawych ras, którego widok budzi respekt.

- Najgorzej, że niemłody już Miś stracił nadzieję, a ja im lepiej go poznaję, tym bardziej liczę na cud. Obiecałem mu, że zrobię co w mojej mocy, aby o nim usłyszał świat i znalazł się ten jeden, jedyny człowiek, dla którego Miś jest przeznaczony.
Misiek potrzebuje świadomego opiekuna, który ze spokojem i cierpliwością pokaże mu inny świat. Potrzebuje też aktywności, pomimo że nie jest już młodzieniaszkiem. Szukamy dla Misia domu bez małych dzieci, gdzie zostanie zaakceptowany i kochany takim, jakim jest.


Osoby zainteresowane adopcją Misia prosimy o telefon do wolontariusza 606 779 345 lub biura adopcyjnego schroniska - 607 540 557.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Tydzień Praw Zwierząt
maj 16-22
g. 16:00
Gdańsk
CSIO5* Sopot Horse Show
zawody / wyścigi
cze 9-12
czwartek - niedziela, g. 10:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu
zawody / wyścigi
cze 16-19
czwartek - niedziela, g. 08:00 - 16:00
Sopot, Hipodrom Sopot
Wstęp wolny
Puchar Bursztynowego Psa 2022
zawody / wyścigi
cze 18-19
sobota - niedziela, g. 09:00
Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
Wstęp wolny