Zwierzaki

stat

Szczątki zwierząt pod blokiem na Przymorzu

Blok przy ul. Chłopskiej 34, przed którym znaleziono worek ze zwłokami zwierząt.
Blok przy ul. Chłopskiej 34, przed którym znaleziono worek ze zwłokami zwierząt. fot. Google Street Wiev

Worek, a w nim szczątki zwierząt, spadł z parapetu mieszkania znajdującego się w bloku przy ul. Chłopskiej w Gdańsku. Okazało się, że w bloku mieszka 46-latka z ponad 20 zwierzakami. Policja ustala czy doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.Ile zwierząt masz w domu?

jedno

36%

dwa

16%

kilka

8%

kilkanaście

4%

nie mam wcale

36%
W sobotę otrzymaliśmy od czytelniczki informację o kobiecie, która wyrzuciła przez okno w bloku przy ul. Chłopskiej 34 zobacz na mapie Gdańska worek ze szczątkami zwierzęcia. Okazało się, że worek od kilku dni zalegał na parapecie mieszkania, aż w końcu martwe zwierzęta zaczęły się rozkładać i dosłownie spływać na okna sąsiadów mieszkających poniżej. W końcu worek spadł na ziemię.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że właścicieli mieszkania nie było w domu przez ostatnie dwa tygodnie.

Policja otrzymała informację o padlinie od funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

- Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia, dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami, ciała martwych zwierząt zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, które wykażą, czy doszło do przestępstwa - mówi asp. Karina Kamińska, rzecznik gdańskiej policji. - Policjanci weszli razem z właścicielką do jej mieszkania i tam znaleźli ponad 20 innych, żywych zwierząt m.in psy, koty i papugi. Na miejsce będzie wezwany lekarz weterynarii, który określi w jakiej kondycji są pozostałe zwierzęta.
Na tę chwilę trwają poszukiwania bezpiecznego miejsca dla zwierząt. Policjanci poinformowali o sprawie Animals. Właścicielka zwierząt zostanie wkrótce przesłuchana. Policja sprawdzi czy nie doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, ze zwierzęta nie są wygłodzone i są w dobrej kondycji, ale nie mogą być przetrzymywanie na tak niewielkiej przestrzeni.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (219)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Pseudohodowla (58 postów)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..

Wera (3 dni temu)

Re: Pseudohodowla

Słyszałam wiele niedobrego o tej "hodowli" dziwi mnie to, że jeszcze funkcjonuje. Ja przestrzegam przed pseudohodowlą z okolic Żukowa(Wyczechowo). Zgłoszona została do Tozu, jednak nadal widzę ogłoszenia na OLX (Żukowo, yorki, maltańczyki, shih tzu).

więcej tematów »