Zwierzaki

stat

Szczątki zwierząt pod blokiem na Przymorzu

Blok przy ul. Chłopskiej 34, przed którym znaleziono worek ze zwłokami zwierząt.
Blok przy ul. Chłopskiej 34, przed którym znaleziono worek ze zwłokami zwierząt. fot. Google Street Wiev

Worek, a w nim szczątki zwierząt, spadł z parapetu mieszkania znajdującego się w bloku przy ul. Chłopskiej w Gdańsku. Okazało się, że w bloku mieszka 46-latka z ponad 20 zwierzakami. Policja ustala czy doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.Ile zwierząt masz w domu?

jedno

36%

dwa

16%

kilka

8%

kilkanaście

4%

nie mam wcale

36%
W sobotę otrzymaliśmy od czytelniczki informację o kobiecie, która wyrzuciła przez okno w bloku przy ul. Chłopskiej 34 zobacz na mapie Gdańska worek ze szczątkami zwierzęcia. Okazało się, że worek od kilku dni zalegał na parapecie mieszkania, aż w końcu martwe zwierzęta zaczęły się rozkładać i dosłownie spływać na okna sąsiadów mieszkających poniżej. W końcu worek spadł na ziemię.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że właścicieli mieszkania nie było w domu przez ostatnie dwa tygodnie.

Policja otrzymała informację o padlinie od funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

- Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia, dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami, ciała martwych zwierząt zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, które wykażą, czy doszło do przestępstwa - mówi asp. Karina Kamińska, rzecznik gdańskiej policji. - Policjanci weszli razem z właścicielką do jej mieszkania i tam znaleźli ponad 20 innych, żywych zwierząt m.in psy, koty i papugi. Na miejsce będzie wezwany lekarz weterynarii, który określi w jakiej kondycji są pozostałe zwierzęta.
Na tę chwilę trwają poszukiwania bezpiecznego miejsca dla zwierząt. Policjanci poinformowali o sprawie Animals. Właścicielka zwierząt zostanie wkrótce przesłuchana. Policja sprawdzi czy nie doszło do przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, ze zwierzęta nie są wygłodzone i są w dobrej kondycji, ale nie mogą być przetrzymywanie na tak niewielkiej przestrzeni.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (219)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Psy bez smyczy mam juz dość! (214 postów)

Codziennie wracam z dzieckiem z pozytywnej szkoły na Kokoszki i nie ma dnia abym nie musiała prosić właścicieli czworonogów aby założyli swoim psom smycze. A tłumaczenie, ze każdy pies moze ugryźć ale mój nie dosłownie doprowadza mnie do szału! Czy mam robić zdjęcia właścicielom i zgłaszać na policję? Co nie bedzie takie trudne bo ostatnio coraz więcej patroli jest na naszej dzielnicy

(6 dni temu)

Dla mnie nie jest problemem pies bez smyczy,tylko to że pies narąbie na środku chodnika,a jego pan przejdzie obok ja gdyby nigdy nic.

więcej tematów »