Zwierzaki

stat

Biała: 10 lat w schronisku. Coraz mniej czasu na dom

Biała to spokojna, łagodna i delikatna suczka. Akceptuje koty i niektóre psy. Jest grzeczna w domu, nie niszczy, nie ujada. Potrzebuje tylko trochę czasu, żeby zaufać człowiekowi.
Biała to spokojna, łagodna i delikatna suczka. Akceptuje koty i niektóre psy. Jest grzeczna w domu, nie niszczy, nie ujada. Potrzebuje tylko trochę czasu, żeby zaufać człowiekowi. fot. Monika Zalewska

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o malutkim Misiu, dziś historia łagodnej suczki Białej.Biała, zwana też pieszczotliwie Afrą albo Basieńką, to delikatna piękność o bursztynowych oczach. Ma około 12 lat i jest suką średniej wielkości. Trafiła do schroniska Promyk 10 lat temu, w tym samym czasie, kiedy Julita rozpoczynała wolontariat. Była wówczas młodym, zwinnym psem o pięknych, bardzo uważnych oczach.

- Skoczna i energiczna Biała "przefruwała" ponad siatką rozdzielającą boksy, wybijając się o dach budy, a ja niejednokrotnie drżałam, widząc jej akrobacje, czy nie zrobi sobie krzywdy, czy nie skrzywdzą jej inne psy, ale Biała miała szczęście i znalazła sposób na kolejne spacery, "odwiedzając" sąsiednie boksy - opowiada Julita, wolontariuszka, która opiekuje się Białą w schronisku już wiele lat.
Biała jest doskonałym obserwatorem i nie każdemu pozwala na poufałość. Ma swoich ludzkich ulubieńców, przy których potrafi okazywać radość, a także zaczepiać do zabawy. Potrafi również okazać zazdrość i obsztorcować innego psa.


W ubiegłym roku Biała uszkodziła więzadło prawej tylnej nogi. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom (jest wzorową i sumienną pacjentką), rehabilitacji na bieżni wodnej i laseroterapii wraca sprawność nogi. Oczywiście nigdy nie powróci kondycja młodego psa, ale Biała z racji wieku nie wymaga długich spacerów. Szuka niezmiernie spokojnego i cierpliwego domu oraz ludzi, którzy wybaczą jej te 10 lat spędzonych w schronisku i niedostatki obycia z nich wynikające.

- Wybiórczo akceptuje swoich współtowarzyszy w boksie, ot, taka dama z charakterkiem. Idealnie chodzi na smyczy, nie zwraca uwagi na mijające ją psy czy koty, dlatego wciąż mnie dziwi, że przez tyle lat nikt nie zwrócił uwagi na taką piękność - mówi Julita.

Biała to spokojna, łagodna i delikatna suczka. Akceptuje koty i niektóre psy. W schronisku jest grzeczna, nie niszczy, nie ujada. Potrzebuje tylko trochę czasu, żeby zaufać człowiekowi i otworzyć się przed nim.

Adoptując z "Promyka" masz prawo do darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Osoby zainteresowane adopcją Białej proszone są o kontakt ze Schroniskiem Promyk w Gdańsku pod numerem telefonu - 58 522 37 80.

Opinie (42)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (142 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Lukas (1 tydzień temu)

zawsze do końca , mój zaszedł na chłoniaka dzis przy mnie:( miał 5 lat

więcej tematów »