Zwierzaki

stat

Bubu: porzucony w lesie tęskni za ludźmi

Bubu, 6-letni średniej wielkości czarny kundelek z białą plamką na kołnierzu, trafił do Sopotkowa w zeszłym roku, po tym, jak porzucono go w lesie nieopodal schroniska. Był przywiązany linką do drzewa.
Bubu, 6-letni średniej wielkości czarny kundelek z białą plamką na kołnierzu, trafił do Sopotkowa w zeszłym roku, po tym, jak porzucono go w lesie nieopodal schroniska. Był przywiązany linką do drzewa. fot. Jacek Stańczak

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Wampirku, kocie, który przez wirus narażony jest na wykluczenie, dziś historia Bubu.Bubu, 6-letni średniej wielkości czarny kundelek z białą plamką na kołnierzu, trafił do schroniska Sopotkowo w zeszłym roku, po tym, jak porzucono go w lesie nieopodal schroniska. Był przywiązany linką do drzewa.

- To, co czuł, gdy patrzył na odchodzącego właściciela, któremu ufał, możemy sobie tylko wyobrażać... - mówi wolontariusz schroniska.
Bubu pozytywnie reaguje na wszelkie dowody zainteresowania, bardzo cieszy go perspektywa spaceru, sam podstawia się do głaskania i drapania, jest typem pieszczocha, bardzo spragnionym kontaktu z człowiekiem. Grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie i dłuższe wycieczki nie stanowią problemu, także w towarzystwie innych psiaków.

Chętnie też jeździ samochodem - można go zabrać i w dalszą podróż. Potrafi jednak nerwowo reagować podczas spacerów w ruchliwych miejscach, wymaga więc trochę cierpliwości i pracy ze strony nowych opiekunów.

Pierwsze treningi Rally-O pod okiem behawiorystki Anny Leppert pokazały, że zna podstawowe komendy i bezbłędnie reaguje na polecenia. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrzebował dużo ćwiczeń, żeby zaprezentować się szerszej publiczności np. podczas zawodów. Zresztą pierwsze publiczne wystąpienia ma już za sobą - Bubu jest medalistą po tym, jak ostatnio reprezentował Sopotkowo w marszu organizowanym przez ZOOKarina przy okazji Leśnego Biegu w Gdyni.

- Bubu razem z wolontariuszkami wziął udział w ZOOKarina Dog Race - opowiada pracownik schroniska - Cieszyła go nawet jazda samochodem na miejsce startu, a na trasie zawodów obudziła się w nim żyłka sportowca i dzielnie przebierał łapkami do samej mety. Była też chwilka na relaks i podziwianie pokazu dog frisbee. Zdobył piękny medal, sporo przysmaków i innego dobrodziejstwa, którym podzielił się z resztą podopiecznych Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo.
Jeśli chcesz podarować Bubu dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (78) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Weterynarz na Chełmie (35 postów)

Dzień dobry, znacie weterynarza godnego polecenia na naszej dzielnicy? Widziałam, że jest jakiś na Cieszynskiego, ale niestety brak opinii w internecie. Proszę o pomoc.

Seba (3 tygodnie temu)

Re: Weterynarz na Chełmie

Ona chyba tak każdemu mówi że jest rozpuszczony też u niej byłem z moim buldogiem francuskim i też tak powiedziała. Niemiła niesympatyczna i ma wiedzę tylko podstawową

więcej tematów »