Zwierzaki

stat

Lula: już tak długo czeka na swój nowy dom

Lula ma szereg cech, które powinny zachęcić tych, którzy myślą o adopcji kota. Jest bardzo łagodna i przyjacielska wobec innych kotów.
Lula ma szereg cech, które powinny zachęcić tych, którzy myślą o adopcji kota. Jest bardzo łagodna i przyjacielska wobec innych kotów. fot. Magdalena Pronobis

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o kociaku Groszku, który przez wzgląd na chorobę ma trudności w znalezieniu swojego domu, dziś szukamy domu dla kotki Luli.Lula jest kotką dorosłą, stateczną i spokojną, która w schronisku znajduje się od kilku lat. Jest wciąż nieufna wobec ludzi, ale już po chwili spędzonej w jej boksie widać, że ma zadatki na członka rodziny, który na pewno polubi obecność domowników i będzie szukać z nimi kontaktu.

- W naszej "kociarni" mamy dwie grupy lokatorów. Po pierwsze, są to koty, które trafiły do nas mniej więcej w ciągu ostatnich dwóch lat. One zazwyczaj już wcześniej przeszły socjalizację z człowiekiem, ale coś złego po drodze się stało i straciły swoją ufność lub ufność pozostała, tylko człowiek zniknął. W takim przypadku pracujemy nad podtrzymaniem lub odbudową tych relacji. Prawdopodobieństwo, że taki kot - o ile jest zdrowy - znajdzie swój nowy dom, jest dość duże. Gorzej z kotkami, które są z nami już cztery, pięć, a nawet sześć lat - one w starym schronisku nie miały dostatecznego kontaktu z ludźmi i teraz oswajanie ich jest dużo wolniejsze - opowiada wolontariusz schroniska Sopotkowo.
Lulę można zaliczyć właśnie do tej drugiej grupy. Lulka rzeczywiście nie nawykła do bliskości ludzi, ale mimo to wykazuje dużą odwagę i chęć kontaktu. Bardzo lubi się bawić wędką i czasem tak się zatraci w tej zabawie, że zapomina nawet o ostrożności i rezerwie, jaką zwykle wykazuje w obecności człowieka.


- Lula ma szereg cech, które powinny zachęcić tych, którzy myślą o adopcji kota - przekonuje wolontariusza Sopotkowa. - Jest bardzo łagodna i przyjacielska wobec innych kotów, nie szaleje po najwyższych półkach, całkiem dobrze czuje się w pozycji obserwatora "na parterze". Z zainteresowaniem przyjmuje każde odwiedziny w jej boksie, ale prawda jest taka, że największe efekty w pracy nad jej zaufaniem przynosi częsta obecność jednego człowieka, którego rozpoznaje i wobec którego potrafi się wtedy otworzyć.
Aby zapewnić Luli takie warunki, potrzebny jest jej prawdziwy dom - cierpliwy i wyrozumiały, na który czeka już bardzo, bardzo długo.

Jeśli chcesz podarować Luli dom, skontaktuj się ze schroniskiem w Sopocie pod numerem telefonu - 58 551 24 57

Opinie (27) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj także

zobacz więcej»

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Miejsca przyjazne zwierzętom

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Szczoteczka ultradźwiekowa Emmi-Pet (25 postów)

Ktoś ma? Używa u swojego psiaka? A może był gdzieś ze zwierzakiem na usunięciu kamienia nazębnego tą metodą? Jakieś opinie? (oglądałam kilkanaście filmików w Internecie)

psiara (3 tygodnie temu)

Dokladnie tak jest i żałujcie, że nie widzieliście tego "salonu" w blaszanym baraku o powierzchni kilku metrów kwadratowych!!!

więcej tematów »