Walia - piękna, łagodna, trochę nieśmiała szuka domu

- Mamy nadzieję, że kiedyś ktoś zakocha się w naszej podopiecznej i podaruje jej dom i poczucie bezpieczeństwa, którego sunia tak bardzo potrzebuje.
- Mamy nadzieję, że kiedyś ktoś zakocha się w naszej podopiecznej i podaruje jej dom i poczucie bezpieczeństwa, którego sunia tak bardzo potrzebuje. mat. schronisko Dąbrówka

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat, czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o Czesterze, "jamniku" XXL, który szuka swojego domu, dziś szukamy go dla pięknej, nieśmiałej suczki Walii.Walia ma około siedmiu lat. Trafiła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce zimą, cztery lata temu, znaleziona w gminie Wejherowo.

W schronisku jest od ponad czterech lat. Na początku sunia byłą niezwykle wrażliwą i płochliwą psinką. Dużo czasu zajęło jej zbliżenie się do człowieka. Małymi krokami uczyła się wychodzić na spacery i być blisko ludzi. Zawsze to strach dominował nad jej chęcią poznawania nowych doświadczeń. Dziś już bardziej odważnie stawia swoje kroki na spacerowych ścieżkach.

Walia to niezwykle łagodna, przyjacielska, lecz troszeczkę wycofana suczka. Potrzeba czasu, nim odnajdzie się w nowej dla niej sytuacji.


- Kocha ludzi, jak tylko wchodzę do kojca, nieśmiało merda ogonkiem, ciesząc się, bo wie, że zaraz pójdziemy na spacerek - opowiada Aneta, która zajmuje się Walią w schronisku. - Bardzo ładnie chodzi na smyczy.
Walia akceptuje inne zwierzęta. Swój kojec dzieliła z innym psiakiem, który był dla niej dużym oparciem. To on pokazał jej, że można zaufać człowiekowi. Teraz jej towarzysz Fredi został adoptowany, a Walia została sama. Jest idealną kandydatką do dobrania drugiego (bądź kolejnego) psa. Na pewno poczuje się pewniej z innym psim towarzystwem.

- Mamy nadzieję, że kiedyś ktoś zakocha się w naszej podopiecznej i podaruje jej dom i poczucie bezpieczeństwa, którego sunia tak bardzo potrzebuje. Proszę przyjdź poznaj Walię, a ona na pewno odwdzięczy się - opowiada wolontariuszka.
Walia jest wysterylizowana i nie przejawia problemów zdrowotnych.


Osoby zainteresowane adopcją Walii prosimy o telefon do wolontariuszki Anety, która zna ją najlepiej i będzie mogła udzielić więcej informacji - 508 342 920 lub do biura adopcyjnego schroniska - 607 540 557.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wiadomości

Wydarzenia

Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/ Galeria Metropolia
Urodzinowa Wystawa Kotów 2021/...
pokaz
paź 24
niedziela, g. 12:00
Gdańsk, Galeria Metropolia
Co robią pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni?
Co robią pszczoły na dachu Urzędu...
spotkanie
paź 29
piątek, g. 17:00
Gdynia, Urząd Miasta Gdyni
PupiLove Targi
PupiLove Targi
targi
lis 21
niedziela, g. 11:00 - 17:00
Gdańsk, Galeria Morena