• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Chartoterapia dla Galgos w Gdańsku (1 opinia)

Jesteśmy grupą opiekunów chartów - rasowych lub mniej rasowych, czyli adoptowanych/uratowanych z różnego rodzaju interwencji. W niedzielę 4 lutego chcemy przyłączyć się do protestów przeciwko nieludzkiemu, barbarzyńskiemu traktowaniu chartów hiszpańskich, czyli galgos, w Hiszpanii.

Spotykamy się pod hasłami #freethegalgo, #noalacaza, #noalacaza4f, czyli nie na polowaniu - aby wywalczyć dla galgos wolność i traktowanie na równi z psami domowymi. Aby zapobiec wysiłkom lobby myśliwskiego w Hiszpanii, które chce utrzymania przepisów traktujących galgos jak przedmioty a nie jak żywe czujące istoty, którymi są.

A casa, no a la caza! W domu, a nie na polowaniu!
Zbliżający się 1 lutego to sądny dzień dla być może nawet 100 000 hiszpańskich galgo - kończy się sezon polowań, więc te, które są zbyt słabe, zbyt mało efektywne, nie dożyją do następnego sezonu, który zacznie się jesienią. Zostaną brutalnie zamordowane, a w najlepszym przypadku porzucone i jeśli będą miały trochę szczęścia, to zajmie się nimi jakaś organizacja typu Galgos del Sol albo SOS GALGOS czy Fundacja Benjamin Mehnert.Od wielu lat organizacje pomagające zwierzętom w Hiszpanii organizują pikiety i marsze w pierwszą niedzielę po 1 lutego - czyli w tym roku to właśnie 4 lutego. Miliony Hiszpanek i Hiszpanów, którzy darzą szacunkiem i miłością wszystkie żywe istoty, wyjdzie wtedy na ulice miast w swoim kraju, aby protestować.

Spotkajmy się pod Pomnikiem Neptuna na Długim Targu w Gdańsku, pokażmy swoją europejską solidarność i przejdźmy przez miasto żeby zaprotestować przeciwko barbarzyństwu Hiszpanii i bezczynności Europy.

Więcej informacji już wkrótce, zachęcamy do udostępniania wydarzenia i do śledzenia społeczności Chartoterapii.

Tymczasem zobaczcie, jak było dwa lata temu w Warszawie:

Opinie (1)

  • Ojej, jak zakażą tych polowań

    to takie pomagające organizację stracą rację bytu, co wtedy aktywiści zrobią, bo do pracy to raczej nie pójdą

    • 1 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Agnieszka Majewska

Redaktor serwisu

Agnieszka Majewska

a.majewska@trojmiasto.pl

Wydarzenia

Forum zwierzęta - ciekawy temat

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 postów)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na tym nie znam

(2 dni temu)

Szkoda ze tak późno tu trafilam...może to nawet to pseudohodowla o której tak głośno...nie polecam uciekać mój pies ma 5 lat gdy kupiłam pies śmierdział okazało się że ma pchły przebite bębenki słuchowe...z czesem okazało się że wady zacne oraz zespół suchego oka...tragedią a nie dałam mała za pieska

Najczęściej czytane