Zwierzaki

Foka wygrzewała się na plaży w Orłowie

Najnowszy artukuł na ten temat

Zaspa. Interwencja w sprawie uwięzionych jerzyków i wróbli

Foka na plaży w Orłowie:

Poniedziałek rano, plaża w Orłowie. Straż Miejska w Gdyni otrzymuje informację, że pod konarem chowa się foka, prawdopodobnie ranna. Strażnicy szybko jadą na miejsce i przystępują do akcji. Na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie, a foczka okazała się cała i zdrowa.- Przyjechaliśmy na miejsce i zobaczyliśmy, że pod leżącym na plaży konarem chowa się foka. W pierwszym momencie myśleliśmy, że jest ranna, zwłaszcza że w okolicy było sporo spacerujących z psami spuszczonymi ze smyczy. Szybko zadzwoniliśmy po Błękitny Patrol Uniwersytetu Gdańskiego, który trzeba wzywać w sytuacji, gdy jest podejrzenie, że foce coś dolega - powiedział w rozmowie z nami Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej w Gdyni.
Po chwili jednak okazało się, że zwierzak ma się dobrze i po prostu wygrzewał się na słońcu. Kilkanaście minut później foka przeciągnęła się i dziarsko ruszyła w stronę morza. Błękitny Patrol został odwołany.

- Fajnie jest spacerować z psem po plaży, ale uczulam właścicieli, aby uważali na swoich czworonożnych podopiecznych i cały czas obserwowali, co robią. Zdarza się, że psy rzucają się na foki, które w takim starciu są bezbronne.
Na filmach przysłanych do redakcji widać nie tylko fokę, ale też jeżdżący po plaży ciężki sprzęt. Ma to związek pracami, które trwają od kilku tygodni. Piasek przywieziony z okolic mola w Sopocie ma wzmocnić orłowski klif przed destrukcyjnym działaniem morza.

Plaża w Orłowie będzie o 40 metrów szersza


Foka na plaży w Orłowie - sunie do morza


Ciężki sprzęt przejeżdża koło foki:

Opinie (77) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj