• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kokosanka zostanie światowym pingwinem roku? Trwa głosowanie

ws
8 kwietnia 2024, godz. 14:00 
Opinie (30)

Pingwin-albinos z gdańskiego zoo ma szansę zyskać tytuł światowego pingwina roku 2024. Kokosanka to jedyny taki pingwin przylądkowy na świecie, jeśli chodzi o ogrody zoologiczne. Dostała się do półfinału konkursu i liczy na dalsze wsparcie swoich fanów.Czy zagłosujesz na Kokosankę, pingwina-albinosa z gdańskiego zoo?

- Kokosanka znowu potrzebuje waszych głosów! Tym razem jej przeciwnikiem jest Meatloaf z Kalifornii. Według nas to przedwczesny finał, ponieważ Meatloaf dotychczas szedł jak burza i wraz z Kokosanką zbierali najwięcej głosów. Nie będzie łatwo. Czasu jest bardzo mało - apeluje gdańskie zoo.
Pojedynek między pingwinami z całego świata jest zacięty, a w początkowym etapie zgłoszono do niego ponad setkę kandydatów i kandydatek. Trwa głosowanie w półfinale.

Konkurs "March of the penguin madness" to organizowana co roku zabawa mająca na celu wybranie ulubionego pingwina publiczności. Fani przyrody mogą głosować na swoich ulubieńców, którzy są zgłaszani przez ogrody zoologiczne i azyle z całego świata. Głosy oddaje się na Facebooku lub przez stronę internetową.


Czy polski pingwin zdobędzie tytuł najlepszego? Czy polski pingwin zdobędzie tytuł najlepszego?

Kokosanka to jedyny taki pingwinKokosanka przyszła na świat 12.12.2018 r. Od samego początku była dużym zaskoczeniem, bo - jak się potem okazało - jest to prawdopodobnie jedyny taki osobnik na świecie, który zamieszkuje ogród zoologiczny.

- To osobnik, który na skutek mutacji genetycznej jest pozbawiony pigmentu gwarantującego kolor upierzenia, oczu i dzioba. Z naszej wiedzy wynika, że paręnaście lat temu w ogrodzie zoologicznym w Bristolu trzy lata żył pingwin albinos. Obecnie jednak żadne dane nie wskazują na to, aby w jakimkolwiek zoo na całym świecie znajdował się taki osobnik - mówił po narodzinach pingwina Michał Targowski, ówczesny dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.
I choć albinizm nie jest dobrze odbierany przez zwierzęta, to - jak zapewniają opiekunowie Kokosanki - gdański pingwin czuje się wyjątkowo i lubi tuptać po wybiegu, ma też swoje kaprysy: ryby je tylko z ręki opiekuna, a nie - tak jak inne pingwiny - z miski.

ws

Miejsca

  • ZOO Gdańsk, Karwieńska 3

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wild Animal Expo - Festiwal Zwierząt Egzotycznych

30 zł
wystawa, zlot

Dzień Zapylacza w ZOO Gdańsk

30 zł
warsztaty, spotkanie

Doggy Day 2024

targi

Targi Terrarystyczne i Botaniczne Dragon Expo

20 zł
targi

Najczęściej czytane