• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Odłownia na środku osiedla. Cel: likwidacja watahy odyńców

piw
29 marca 2024, godz. 20:00 
Opinie (361)
  • Odłownia ustawiona na ul. Nagietkowej.
  • Odłownia ustawiona na ul. Nagietkowej.

Na terenie Dąbrowy, na osiedlu przy ul. NagietkowejMapka, pojawiła się odłownia na dziki. Łowczy, na zlecenie miasta, ma wyłapać i zlikwidować grasującą w tym rejonie watahę odyńców.Boisz się dzików?

O ustawieniu odłowni przy ul. Nagietkowej poinformował nas jeden z naszych czytelników. Jednocześnie, w mailu do gdyńskiego magistratu maila, domaga się usunięcia urządzenia. Jego zdaniem stanowi zagrożenie dla dzieci i psów.

- Jest to urządzenie bezwzględnie niebezpieczne, które może spowodować tragiczne konsekwencje. Bawiące się dzieci, które często pozbawione są bezpośredniego nadzoru, mogą nieświadomie do niego wejść, narażając się na poważne obrażenia. Również psy często biegające luzem są narażone na takie ryzyko - przekonuje nasz czytelnik.
Zaznacza przy tym, że na odłowni nie ma żadnej informacji dotyczącej tego, kto ją ustawił i kto nadzoruje jej działanie.

Warto przypomnieć, że obecnie prawo zabrania odławiania dzików w celu przeniesienia ich w inne miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z samych odłowni. Można, o ile chodzi o odstrzał dzików.

Miasto: odłownia to reakcja na sygnały o watasze odyńców- Odłownia przy ul. Nagietkowej jest obsługiwana przez łowczego, który zajmuje się tym zadaniem na zlecenie gminy. Jest odłownią przenośną, która ustawiana jest w różnych częściach miasta, tam gdzie jest akurat potrzebna. W tej chwili stoi na Dąbrowie, ponieważ właśnie z tej dzielnicy otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń od mieszkańców, którzy skarżą się na obecność dzików i w obawie o bezpieczeństwo proszą o interwencję - mówi Agata Grzegorczyk, rzeczniczka gdyńskiego magistratu.


Jak dodaje, urządzenie celowo ustawiono poza lasem.

- Odłownie z zasady ustawia się właśnie w mieście, a nie w lesie, by wywabić dziki z miejsc, gdzie przebywają ludzie. Ustawianie ich w lesie w tej sytuacji mija się z celem. Kiedy wataha odyńców z Dąbrowy zostanie złapana, odłownia zostanie przeniesiona w inne miejsce. Jest ona wyraźnie oznaczona, jako miejsce do którego nie należy się zbliżać, a dzieci nie powinny bawić się w pobliżu - mówi.
Odyńce, które zostaną złapane, nie będą przenoszone. Zostaną odstrzelone przez łowczego.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (361)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Exotic Fest

35 zł
targi

Prelekcja "Pasożyt - pasażer na gapę?"

wykład, kiermasz

PupiLove Targi

targi

A może nad morze

imprezy i akcje charytatywne, spacer

Najczęściej czytane