• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Okno życia dla zwierząt w Gdańsku? Propozycja Młodzieżowej Rady Miasta

FK
2 kwietnia 2024, godz. 09:30 
Opinie (165)
Obecnie nie ma możliwości oddania do schroniska zwierzaka tylko dlatego, że się go nie chce. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska chce to zmienić i proponuje otwarcie Okna Życia dla psów i kotów. Obecnie nie ma możliwości oddania do schroniska zwierzaka tylko dlatego, że się go nie chce. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska chce to zmienić i proponuje otwarcie Okna Życia dla psów i kotów.

Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska wyszła z inicjatywą utworzenia "Gdańskiego Okna Życia dla Zwierząt", do którego bez konsekwencji będzie można oddać niechciane zwierzęta domowe, takie jak psy i koty. Propozycja czeka na rozpatrzenie i odpowiedź prezydent miasta.Kot i pies to nie zabawkaCo myślisz o propozycji utworzenia okna życia dla psów i kotów?

Porzucenia zwierząt to codzienność. Szczególnie w okresie poświątecznym, gdy okazuje się, że pies czy kot okazały się nietrafionym prezentem. Młodzieżowa Rada Miasta postanowiła ukrócić ten proceder i zaproponowała rozwiązanie, które w innej sferze życia sprawdza się idealnie - stworzenie Okna życia dla psów i kotów.

Propozycja utworzenia Okna Życia, w formie interpelacji, za pośrednictwem jednej z radnych została złożona na ręce prezydent miasta Gdańska.

- W mediach oraz na portalach społecznościowych każdego dnia pojawia się zatrważająca ilość informacji o porzucanych zwierzętach - podkreślają młodzi radni. - Wiąże się to najczęściej z ich niezrozumiałą krzywdą, do której doprowadzają byli właściciele. Zwierzęta są porzucane w lasach czy miejscach trudno dostępnych dla ludzi, bez pożywienia i opieki, co niejednokrotnie doprowadzało je do poważnych problemów zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach do śmierci.


Okno życia to ratunek dla dziecka. Okno życia to ratunek dla dziecka. "Były sytuacje, że dziecko miało jeszcze pępowinę"

Okno życia dla zwierząt to sprawdzony pomysłOkno Życia dla Zwierząt to projekt, który już od wielu lat funkcjonuje w kilku polskich miastach. Znajdują się m.in. w Krakowie czy Aleksandrowie Łódzkim. Właściciele przynoszą do nich niechciane zwierzęta i zrzekają się praw do nich poprzez podpisanie odpowiedniej umowy. Pozwala to uniknąć im konsekwencji prawnych swojego działania, a samo zwierzę trafia do bezpiecznego miejsca, które jest w stanie zapewnić mu godne warunki bytowe.

Co istotne, osoby przynoszące szczenięta lub kocięta zostałyby zobowiązane do sterylizacji ich matek w celu uniknięcia dalszego rozmnażania się.Gdzie miałoby powstać Okno życia? Młodzież proponuje schroniskoMłodzi radni dobrze przemyśleli swój pomysł i zaproponowali konkretną lokalizację.

- Okno można utworzyć przy gdańskim schronisku dla zwierząt "Promyk" - proponuje Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. - Aktualnie można do niego oddawać tylko zwierzęta, których właściciele zmarli lub takie, które zostały znalezione. Właściciele nie mają więc szybkiej i łatwej możliwości do oddania zwierzęcia, co stwarza okazję do porzucenia go, licząc, że ktoś je przygarnie lub odda do schroniska jako "znajdę". Przez ten czas porzucone zwierzę może stać się ofiarą drapieżnika, wpaść pod samochód czy ulec krzywdzie w inny sposób. Osoby chcące pozbyć się zwierząt zrobią to prędzej czy później, więc utworzenie Okna pozwala zapobiec narażeniu stworzenia na niebezpieczeństwo. Projekt można zrealizować również poprzez wyłonienie w przetargu fundacji czy placówki weterynaryjnej, która podejmie się jego realizacji. Do jej zadań będzie należało zabezpieczenie zwierząt oraz znalezienie im nowego domu.
Czy Okno Życia dla zwierząt powstanie, dowiemy się niebawem, bo interpelacja złożona na ręce prezydent Gdańska 18 marca br. wciąż czeka na rozpatrzenie.
FK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (165)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Uroczysta gala z okazji 70-lecia Gdańskiego Zoo

gala, jubileusz

Stacja Kultura | Przystanek Zwierzęta #1

wykład, warsztaty, spotkanie

70-lecie Gdańskiego Zoo

30 zł
w plenerze, pokaz, gry

Gdański Charytatywny Spacer z Chartami - Chartoterapia

imprezy i akcje charytatywne, spacer

Najczęściej czytane