• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Poszukiwania byka, który uciekł. Ostatnio był widziany w Gdyni

Ewelina Oleksy
8 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (55)
Trwają poszukiwania tego byka. Ostatnio był widziany w Gdyni. Trwają poszukiwania tego byka. Ostatnio był widziany w Gdyni.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie proszony jest o kontakt z gospodarzem. Sprawa jest "byczej" wagi, bo dotyczy... byka, który uciekł. Zwierzę ostatnio widziane było w Gdyni. W jego poszukiwania włączyło się Nadleśnictwo Gdańsk.Aktualizacja
Po pięciu dniach byk został złapany. Zostanie reproduktorem.
Zgubiło ci się kiedyś zwierzę?

O ile apele o prośbę w poszukiwaniach zaginionych psów czy kotów raczej już nikogo nie dziwią, o tyle ta sprawa może wprawiać w przynajmniej lekkie zdumienie. Dotyczy bowiem zaginionego byka, który uciekł właścicielowi i zaszył się gdzieś w lesie - na terenie Trójmiasta lub jego najbliższych okolic.

No właśnie, "gdzieś" jest pojęciem szerokim, dlatego w poszukiwania byka na gigancie postanowiło włączyć się Nadleśnictwo Gdańsk.

Ostatni raz widziany na ul. Marszewskiej w Gdyni- Otrzymaliśmy nietypową prośbę o udostępnienie ogłoszenia. Panu Tadeuszowi uciekł byk i zaszył się gdzieś w naszym lesie. Nie próbujcie do niego podchodzić, bo będzie uciekał. Jest zdziczały, ponieważ pochodzi z hodowli otwartej - poinformowali w mediach społecznościowych leśnicy. - Wczoraj, 7 marca, byk był widziany, jak przekraczał ul. MarszewskąMapka w Gdyni w stronę Wiczlina, Bojana.


Każdy, kto zobaczy byka, proszony jest o szybki kontakt z właścicielem zwierzęcia, panem Tadeuszem, pod nr tel. 503 078 577.

Byk na gigancie jest już od soboty. Początkowo trwały poszukiwania "na własną rękę", ale nie przyniosły efektów. O sprawie powiadomiono też policję.

Miał chwilę wolności i zwiał do lasuJak to się stało, że uciekł?

- To było przy rozładunku, gdy został do mnie przywieziony z Mrągowa. Tam ganiał na 100 hektarach łąk. Dostał moment luki po transporcie i uciekł, ludzie odskoczyli, żeby ich nie staranował, bo to byk 300-350 kg. Nikt nie został ranny, to jest najważniejsze, ale byk krąży teraz gdzieś w lesie - opowiada nam pan Tadeusz.
Rolnictwo miejskie. Ziemię uprawiać można nie tylko na wsi Rolnictwo miejskie. Ziemię uprawiać można nie tylko na wsi

Pan Tadeusz ma nadzieję, że byk się szybko znajdzie, ale jest też gotowy na dłuższą przygodę z poszukiwaniami.

"Trzeba być cierpliwym"- Do byka można podejść tak na 50-60 m, bo w takiej odległości przy nim byłem. Pewnie wędruje gdzieś w okolicy. Może znajdzie się gdzieś przy cmentarzu Głodowo, bo tam kolega ma bydło luzem i mam nadzieję, że może ten mój tam się przyłączy, to będzie szansa, żeby go trochę oswoić - mówi gospodarz. - Trzeba być cierpliwym, bo znalezienie go może potrwać nawet miesiąc czy dwa. Jednemu, gdy byk uciekł w Mrągowie, to po dwóch tygodniach znalazł się z drugiej strony Mrągowa.
19:18 11 MARCA 23

Byk uciekinier został złapany (15 opinii)

Byk został złapany w Bojanie i przetransportowany do gospodarstwa. Nie grozi mu ubój. Będzie reproduktorem.
Byk został złapany w Bojanie i przetransportowany do gospodarstwa. Nie grozi mu ubój. Będzie reproduktorem.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (55)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wild Animal Expo - Festiwal Zwierząt Egzotycznych

30 zł
wystawa, zlot

Dzień Zapylacza w ZOO Gdańsk

30 zł
warsztaty, spotkanie

Doggy Day 2024

targi

Targi Terrarystyczne i Botaniczne Dragon Expo

20 zł
targi

Najczęściej czytane