• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Psie warsztaty

Twój pies szczeka na inne psy? Ciągnie na smyczy? A może skacze na przechodniów? Te i wiele innych zagadnień związanych z psim zachowaniem poruszonych zostanie podczas warsztatów dla psów i ich opiekunów. Zajęcia zorganizowane zostały w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, a poprawidzi je Dorota Poklękowska i szkoła Wonder Dog.

Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni serdecznie zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni, a w szczególności mieszkańców dzielnicy Orłowo oraz Mały Kack, do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach dla psów i ich właścicieli na wybiegu dla psów przy ul. Halickiej w Gdyni.

Podczas zajęć dowiesz się jak komunikują się psy, jak wygląda prawidłowa zabawa, jak reagować, gdy dochodzi do sytuacji niebezpiecznych podczas kontaktów między psami, nauczysz się psiego BHP czyli bezpieczeństwa użytkowania wybiegu dla psów, ponadto pokażemy jak skutecznie nauczyć psa przywołania. Odpowiemy też na każde nurtujące Cię pytanie!

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie psiego behawioru, szkolenia psów oraz psiej komunikacji.

W ramach warsztatów prowadzone będą zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, a program zajęć będzie obejmował m.in.: przedstawienie podstaw psiej komunikacji i ich języka, wyjaśnienie jak powinna wyglądać zabawa psów, wyjaśnienie jak prawidłowo reagować gdy dochodzi do sytuacji niebezpiecznych podczas kontaktów między psami, pomoc w zrozumieniu podstaw tzw. "Psiego BHP", aby wszyscy korzystający z wybiegu czuli się bezpiecznie i komfortowo, udzielenie porad behawioralnych i ćwiczenia posłuszeństwa w tym nauka przywołania, co pomoże właścicielom lepiej komunikować się z ich podopiecznymi, możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, co pomoże w budowaniu lepszej relacji właściciela z psem i zbuduje większą świadomość dotyczącą psiego behawioru wśród mieszkańców Gdyni.

Każde zajęcia będą trwały 3 godziny i prowadzone będą przez wykwalifikowanego behawiorystę-trenera psów Dorotę Poklękowską WONDER DOG Y.G..

W warsztatach mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Gdyni, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w zajęciach wyłącznie drogą mailową na adres: pies@gdynia.pl. W zgłoszeniu należy podać podstawowe dane psa: wiek, rasę i imię, swoje dane osobowe: imię, nazwisko, adres e-mail i nr telefonu kontaktowego oraz termin warsztatów których dotyczy zgłoszenie. Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłosić min. na 3 dni przed wybranym terminem zajęć - za wyjątkiem warsztatów odbywających się w dniu 3.09.22 r., gdzie zgłoszenia należy przesyłać do dnia 2.09.22 r., do godz. 12:00.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy.

Przeczytaj także

Opinie

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum zwierzęta - ciekawy temat

nnt: mój pies umiera - czy lepiej go uśpić? (188 postów)

Mój pies bardzo poważnie zachorował. Jest to złośliwy nowotwór, który postępuję w straszliwym tempie. Od kilkunastu dni codziennie jest gorzej - pies stopniowo traci siły. Od kilku dni nie jest już w stanie stanąć na nogach, tylko leży w jednym miejscu i ewentualnie próbuje się czołgać, ale na to też nie ma siły. Nie wiem co robić - znajomy weterynarz stwierdził, że uśpienie psa jest dla niego wielkim stresem i nie jest to takie proste (trzeba znaleźć żyłę, a to stary pies i trudno to zrobić), że lepiej pozwolić mu odejść w spokoju. Teraz część rodziny nie chce go uśpić z tego powodu. A ja nie mogę patrzeć jak tak leży całymi dniami pod domem i pewnie bardzo cierpi. Dodam, że to pies wielkiej rasy i za bardzo nie ma możliwości go gdzieś przenieść itp. Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

(3 dni temu)

Jeśli zwierzę cierpi i nie da się go efektywnie wyleczyć (poprzez efektywnie - znana przyczyna i operacja, która skutecznie wyeliminuje przyczynę, a nie pół-środki) to moralnie słuszne jest uśpienie zwierzęcia.

Radzę wystrzegać się weterynarzy, którzy korzystając z naszego bólu będą przedłużać życie zwierzaka (a to można robić dosyć długo) kosztem jego cierpienia, naszego cierpienia i co najważniejsze naszych pieniędzy.

Najgorsze mendy potrafią jeszcze wjeżdzać na psychikę właścicieli. Jak to, pani/pan mu nie pomoże, a tutaj mamy terapię, która może coś zrobi, ale nie możemy być pewni bo nie znamy przyczyny, koszt 5tys zł no ale jeszcze szpital i tam dodatkowe 2 tys" Kij im w oko.

Pamiętajcie, że każde zwierzątko kiedyś umrze. Naszym obowiązkiem jest nie przedłużanie jego cierpienia.

więcej tematów »