• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sowa uciekła z lekcji latania. Pomogła Straż Miejska

dżo
3 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Jak się okazało, sowa "uciekła z lekcji". Schwytali ją strażnicy miejscy. Jak się okazało, sowa "uciekła z lekcji". Schwytali ją strażnicy miejscy.

Mieszkaniec Gdańska mijający przystanek przy ul. ChmielnejMapka w Gdańsku napotkał niecodzienny widok. Na balustradzie nieopodal siedziała sowa ze smyczą przywiązaną do nóg. Okazało się, że sowa uciekła swojemu właścicielowi podczas nauki latania.Kilka dni temu na numer alarmowy Straży Miejskiej 986 zadzwonił mężczyzna. Zgłosił funkcjonariuszom, że na balustradzie w pobliżu kamienicy obok przystanku przy ul. Chmielnej siedzi sowa. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie fakt, że ptak wyglądał na osłabionego, a do nóg miał przywiązaną smycz.

Funkcjonariusze Referatu Ekologicznego Straży Miejskiej w Gdańsku udali się na miejsce. Rzeczywiście ptak nie był w najlepszej formie - podczas odławiania nie próbował nawet uciekać. Strażnicy umieścili sowę w transporterze i przewieźli do lecznicy dla zwierząt Zwierzyniec przy ul. Kartuskiej, która z kolei współpracuje z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie. Tam właśnie została przewieziona płomykówka.

Dynia po Halloween dla zwierząt leśnych? Leśnicy odradzająJak się okazało, sowa "uciekła z lekcji". Schwytali ją strażnicy miejscy. Jak się okazało, sowa "uciekła z lekcji". Schwytali ją strażnicy miejscy.

Sowa uciekła z lekcjiDwa dni później do siedziby Animal Patrolu przyszedł mężczyzna, który okazał się właścicielem zaginionej sowy. Miał ze sobą dokumenty zezwalające na chów i posiadanie płomykówki zwyczajnej - gatunku objętego ścisłą ochroną gatunkową. Wyjaśnił, że sowa, która została odłowiona z ul. Chmielnej, to młody osobnik, który uciekł podczas nauki oblatywania.

Właściciel sowy został ukarany mandatem za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, następnie udał się do Ostoi, aby odebrać swoją sowę.

Płomykówka zwyczajna to najbardziej znany gatunek sowy. W naturze zamieszkuje wszystkie kontynenty świata poza Antarktyką. Osiąga ok. 35 cm długości ciała i do 350 g wagi. Cechą charakterystyczną płomykówek są wydawane przez nich dźwięki - bardzo wysokie, krótkie okrzyki. Średnia długość życia tych sów na wolności to ok. 4 lata.
dżo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

ZOO Festiwal (20 opinii)

49 - 79 zł
pokaz

Komunikacja i emocje u psów. Lękliwy, nadpobudliwy, agresywny - co poszło nie tak?

1200 zł
wykład

Komunikacja i emocje u psów. Lękliwy, nadpobudliwy, agresywny - co poszło nie tak?

1200 zł
wykład

PupiLove Targi

targi

Najczęściej czytane