• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szklana pułapka na wybiegu dla psów

Maria
6 maja 2024, godz. 12:30 
Opinie (144)
  • Takie "niespodzianki" znajdują się w glebie na nowym wybiegu dla psów.
  • Wybieg powstał w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.
  • Wybieg powstał w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.

Na nowym wybiegu dla psów w Gdańsku nie jest bezpiecznie - pisze nasza czytelniczka. Pani Maria wskazuje, że gleba na wybiegu przy Stawie MłyńskimMapka w Oliwie jest zanieczyszczona między innymi odłamkami szkła. Walory dekoracyjne zaważyły nad funkcją użytkową - zauważa czytelniczka.Czy wybiegi dla psów są Twoim zdaniem bezpieczne?

Mieszkanka Oliwy, pani Maria, zwraca uwagę na nową inwestycję oddaną przez miasto właścicielom czworonogów.

Wybieg dla psów powstał w ramach budżetu obywatelskiego w atrakcyjnej lokalizacji, w sąsiedztwie Stawu Młyńskiego.

Miejsce cieszy się popularnością, mieszkańcy chętnie spędzają tam czas. Są jednak zastrzeżenia co do bezpieczeństwa oddanej właśnie inwestycji - pisze pani Maria.

Po długim oczekiwaniu i z solidnym opóźnieniem otwarto wybieg dla psów w Oliwie. W rozmowie z radnym dzielnicy dowiedziałam się, że ze strony radnych były mocne zastrzeżenia co do strony technicznej (m.in. nieprawidłowości związane z montażem siatki ogrodzeniowej).

Będą rozdawać Będą rozdawać "kwietne bomby". Rzuć je na ziemię i zasiej łąkę

Ostatni akcent: wygrabienie glebyOstatnią poprawką miało być wygrabienie gleby. Ponieważ teren ten wcześniej był ogromnie zaniedbany i użytkowany przez amatorów napojów wyskokowych, na i w ziemi znajduje się ogrom odłamków szkła, częściowo odpadów budowlanych, metalowych drutów.

Finał mamy taki, że radni zostali postawieni pod ścianą w kwestii odbioru, ponieważ miasto tłumaczy się brakiem budżetu na dalsze działania.

Zobacz, gdzie Twój pies może skorzystać z wybieguWybieg ze szkłemZ mojej strony, jako właścicielki dwóch psów, wygląda to fatalnie, wręcz niebezpiecznie. Codziennie znajdujemy kolejne, wcale nie małe kawałki szkła.

Takie "niespodzianki" znajdują się w glebie na nowym wybiegu dla psów. Takie "niespodzianki" znajdują się w glebie na nowym wybiegu dla psów.

Jest to żenujące, że wykonawca zamiast skupić się na funkcji użytkowej, postawił na walory "dekoracyjne"- bo nie wiem, jak inaczej nazwać bezsensowne ogrodzenia wokół drzew.

Ogrodzenia zajmują dużą część powierzchni wybiegu, a wykonane są po prostu amatorsko - bardzo grube słupki drewniane spięte ostrą metalową listwą od środka. O taką właśnie obejmę jeden z psów pokaleczył już łapy.

Rada dzielnicy jest bezradna, miasto rozkłada ręce, my jako właściciele psów zbieramy szkło. Czy dopiero gdy ktoś pozwie miasto w razie poważnego wypadku, ktoś się tym zainteresuje?
Maria

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wild Animal Expo - Festiwal Zwierząt Egzotycznych

30 zł
wystawa, zlot

Dzień Zapylacza w ZOO Gdańsk

30 zł
warsztaty, spotkanie

Doggy Day 2024

targi

Targi Terrarystyczne i Botaniczne Dragon Expo

20 zł
targi

Najczęściej czytane