• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Maleńka Merida do adopcji w nowej organizacji prozwierzęcej

Agnieszka Majewska
10 grudnia 2023, godz. 08:00 
Opinie (33)

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o łagodnym, wesołym i spragnionym kontaktu Bariku, dziś poszukujemy opiekuna dla Meridy i przy okazji przedstawiamy nową organizację, której los kotów nie jest obojętny.Całkiem niedawno w Trójmieście powstała nowa organizacja o nazwie Trzymaj Się, Kocie!. Nie jest jakąś wielką tajemnicą, że wolontariusze stowarzyszenia znani są z działania w innej fundacji robiącej w kocich sprawach. O tym, dlaczego stowarzyszenie, a nie kolejna fundacja i jak pomóc pomagać rozmawiamy z Gabrielą Marciniak, członkinią zarządu stowarzyszenia.

- Możecie spytać, po co kolejna organizacja? Dlaczego samodzielny byt, na dodatek w dość nietypowej - jak na te kręgi - formule stowarzyszenia? Odpowiedź na pierwsze pytanie jest oczywista. Rozmiar kociej biedy jest ogromny. Koty wolno bytujące w mieście wiodą naprawdę trudne życie. Ich codzienność to głód, choroby, wypadki, a nawet celowy bandytyzm ze strony przedstawicieli naszego niby najbardziej rozwiniętego gatunku. I dlatego nigdy dość ludzi i organizacji zaangażowanych w pomoc kocim braciom.

- My nie umiemy żyć bez pomagania, ale chcemy czegoś więcej! Stąd decyzja o odejściu od "tradycyjnej" w prozwierzęcym biznesie formuły fundacji. Chcemy zbudować prawdziwą społeczność ludzi, którym nieobojętny jest los zwierząt. Jeśli podzielacie nasze zdanie, że w grupie można zdziałać więcej, zapraszamy do wstępowania w szeregi naszego stowarzyszenia. Jako jego członkowie i członkinie będziecie mieć realny wpływ na strategiczne decyzje.

Pieszczoch Barik: wesoły, łagodny, spragniony kontaktu Pieszczoch Barik: wesoły, łagodny, spragniony kontaktu

- Będziecie współdecydować, kto zasiądzie we władzach i będziecie mieć wgląd w finanse. Widzimy w naszych szeregach wolontariuszy i wolontariuszki, domy tymczasowe i te na zawsze, ale nie tylko. Odnajdzie się u nas każda osoba, która ma jakiś pomysł i zechce się nim z nami podzielić, albo po prostu będzie miała potrzebę i ochotę współuczestniczyć w czymś dobrym.


- Nie chcemy już działać w kolejnej fundacji, która z natury rzeczy jest organizacją skupioną wokół wąskiej grupy osób "decyzyjnych". Zależy nam na tym, żeby nasze grono powiększało się, bo przecież wielu i wiele z was też chce robić coś dobrego dla kotów, a czasem nie wie, jak się za to zabrać! Chcesz nas wspierać - dołącz do Trzymaj Się, Kocie! Chętnie włączymy cię w nasze działania.
Na potrzeby naszych podopiecznych powstał bazarek. Trwa jego świąteczna edycja. Można kupić mnóstwo fajnych rzeczy za naprawdę przyjazne kwoty - tutaj.

Pierwszym kotkiem na pokładzie TSK jest mała Merida, odnaleziona płacząca wniebogłosy w mrozie, na śniegu. Kichająca, prychająca, z chorym oczkiem, maleńka kuleczka. Obecnie zdrowiejąca, powoli rozgląda się za swoim domkiem.

Osoby zainteresowane adopcją Meridy prosimy o wypełnienie ankiety - tutaj.


Szukasz weterynarza? Tu znajdziesz ich wszystkich

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (33)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pokaz Kotów Rasowych i kocie targi

targi, konsultacje, pokaz

Zimowa ekspedycja Raw Paleo - Sopot 2024

Spacer adopcyjny, przepełniony miłością

spacer

ZOO Festiwal (11 opinii)

(11 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Najczęściej czytane