• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szympans Sam urodził się w gdańskim zoo

Agnieszka Majewska
3 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (53)

W gdańskim zoo na świat przyszedł kolejny szympans

Jest malutki, nie rozstaje się ze swoją mamą, ale ma się dobrze i już niebawem cieszyć będzie nie tylko rodziców i pracowników Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, lecz także wszystkich zwiedzających. Mowa o szympansie Samie, który przyszedł na świat w oliwskim zoo.Czy zamierzasz odwiedzić ogród zoologiczny i pawilon szympansów w tym roku?

Gdańskie zoo właśnie pochwaliło się dobrą nowiną: pod koniec roku na świat przyszedł tu mały szympans, samiec, który otrzymał imię Sam.

- W naszym ogrodzie na świat przyszło kolejne szympansiątko! Jego mama Lozana wspaniale się nim opiekuje - poinformowano.
Udało się już ustalić płeć malucha, co nie jest wcale takie oczywiste tuż po narodzeniu. Sam jest jeszcze na tyle mały, że póki co nie rozstaje się ze swoją mamą. Zostanie z nią do ok. 4-5 roku życia, kiedy to młode szympansy uzyskują samodzielność.

To już kolejny z szympansów, który przyszedł na świat w gdańskim zoo.

Piękny prezent na dzień dziecka - nowy szympans w gdańskim zooW warunkach naturalnych szympansy występują w centralnej i wschodniej część Afryki. Zamieszkują tropikalne lasy deszczowe, na obszarach leśnych sawanny oraz w lasach górskich. Szympansy żyją w grupach po ok. 25-35 osobników. Porozumiewają się za pomocą dźwięków, mimiki i gestów.

Zwierzęta te są sześć razy silniejsze od człowieka, a ich DNA jest w 98 proc. takie samo jak DNA ludzi.

Szympansy są pod całkowitą ochroną we wszystkich krajach, w których występują. Ich zabijanie, chwytanie i handel żywymi zwierzętami lub fragmentami ich ciał jest całkowicie zabronione.

Miejsca

  • ZOO Gdańsk, Karwieńska 3

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Exotic Fest

35 zł
targi

Prelekcja "Pasożyt - pasażer na gapę?"

wykład, kiermasz

PupiLove Targi

targi

A może nad morze

imprezy i akcje charytatywne, spacer

Najczęściej czytane