• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Łagodny, spokojny i zrównoważony Boss szuka domu

Agnieszka Majewska
21 stycznia 2024, godz. 07:00 
Opinie (19)

W cyklu "Adopcje zwierzaków" przedstawiamy podopiecznych schronisk, fundacji i domów tymczasowych w Trójmieście, którzy od miesięcy, a nawet lat czekają na wymarzony dom. Może to ty odmienisz ich życie? Ostatnio pisaliśmy o kocurze Heniu, który szuka domu stałego lub choćby tymczasowego, dziś poszukujemy kochającego opiekuna dla Bossa.Boss jest największym psem z podopiecznych Fundacji Projekt Kosma Pomagamy Psim Seniorom. Łagodny, spokojny i zrównoważony. Pies przyjechał do fundacji awaryjnie, gdyż groziła mu eutanazja, uratowała go pani z gminy, szukając mu bezpiecznego miejsca. Kiedy trafił do Kosmy, był bardzo wychudzony. Teraz na szczęście już nabrał kilogramów.

- Wielki pieszczoch z niego. Wspina się na kolana i zaczepia łapką. Akceptuje wszystkie psy i sunie. Gdy spaceruje, chodzi dostojnie i pewnie też dlatego otrzymał na imię Boss - mówi wolontariuszka Kosmy.

Boss to jeden z najmłodszych podopiecznych Kosmy, szacuje się go na ok. 10 lat. Gdy czasem zostaje sam na wybiegu, biega, skacze jak sarenka, widać, że sprawia mu to ogromną przyjemność. On bardzo potrzebuje człowieka na stałe. Ogromną radość sprawiają mu spacery. Stąd też potrzeba domu, gdzie będzie mógł na nie wychodzić częściej niż w fundacji. Na smyczy chodzi dość ładnie, wsłuchuje się w opiekuna i go obserwuje. Lubi się też wylegiwać na fotelach i sofie, wtedy też patrzy w okno i obserwuje, co się dzieje na zewnątrz.


Szukasz weterynarza? Tu znajdziesz ich wszystkich


Zdecydowana większość Kosmusiów nie jest do adopcji, bo są starymi i schorowanymi psami. Boss jest zdrowy i jeszcze nie taki senior z niego. Dlatego właśnie szefowa Fundacji, Barbara Makurat, podjęła decyzję, iż dla jego dobra powinien zamieszkać w domu u boku swojego człowieka. Adopcja naszego "Szefa" pozwoliłaby też na uratowanie innego, niechcianego, schorowanego i starego psa. Boss jest wykastrowany i gotowy do adopcji.

- My, wolontariusze, wraz z Bossem zachęcamy również do zakupu Kosmusiowego kalendarza. Boss, w końcu Szef, musiał być pierwszy. Jeśli chcesz wesprzeć fundację i życie psich staruszków, możesz to zrobić, kupując np. właśnie kalendarz - tutaj. A jeśli już zakochałeś się w oczach naszego Bossa i chcesz świadomie podarować mu siebie i swój dom, nie czekaj. Psy mają dużo mniej czasu, niż nam się wydaje...
Osoby zainteresowane adopcją Bossa proszone są o kontakt z Fundacją Kosma pod numerem telefonu 607 512 980.


Wymagana umowa adopcyjna, dom preferowany w Trójmieście i okolicy.

Dyzio: mały psiak z apetytem na życie szuka domu Dyzio: mały psiak z apetytem na życie szuka domu

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (19)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Czy jelenie widzą czerwone jagody?

wykład, spotkanie

Pucha dla Sierściucha

20 zł
pop, clubbing / disko, imprezy i akcje charytatywne

ZOO Festiwal (14 opinii)

(14 opinii)
35 zł
targi, pokaz

Skoro je, to nic go nie boli?

wykład, spotkanie

Najczęściej czytane